TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Automaatsed toitmis- ja jootmissüsteemid koertele

Automaatseid söötjaid ja jootjaid saab programmeerida toitmiseks kindlatel kellaaegadel. Nii saab koer juua puhast vett ning süüa värsket toitu terve päeva või siis, kui omanikku pole kodus. Automaatsed söötjad on lekkekindlad. Lai valik võimaldab sobitada igasse kodusse koera söötja või jootja - õigete parameetritega ja esteetilise välimusega seade sobib igasse interjööri.

Millised dosaatorid koeratoidule ja vee jaoks on valikus?

Valdav enamus automaatseid söötjaid ja jootjaid on plastikust, keraamilised on haruldasemad. Saadaval on tavalised, automatiseerimata söötjad ja jootjad. Koosnevad tavaliselt kahest osast - all on kauss, millest koer sööb või joob, ning üleval toidu või vee konteiner. Neid dosaatoreid on lihtne ja kiire puhastada ning need ole kallid. Need kaitsevad nõusse valatud toitu kärbeste ja muude putukate eest. Hoiavad vee värskena. Erinevalt täisautomaatsetest seadmetest ei sõltu need patareidest, elektrist ega mehaanikast, seega ei ole võimalust, et midagi läheb valesti ning koer jääb omaniku äraolekul toidu ja veeta. Tuleb meeles pidada, et ka selliste dosaatorite sisu tuleks regulaarselt vahetada, olgu see siis igapäevaselt tarvitatav vesi või koeratoit.

Kõige kaasaegsematel toitmis- ja jootmisseadmetel on palju praktilisi omadusi, mis kindlasti koeraomanikele meeldivad. Mõned automaatsed söötjad on varustatud sisseehitatud mikrokiibianduritega, mis võimaldavad kontrollida ja edastada andmeid koera söögikordade kohta omaniku nutitelefonile, samuti integreeritud kaaluga täpsete toiduportsjonite välja mõõtmiseks või võimalusega salvestada oma hääl, et koera sööma kutsuda. Automaatsetel söötjatel on tavaliselt peal kaas, mis kaitseb toitu putukate, mustuse, karvade, tolmu jne eest ning takistab koeral toidu juurde pääsemist. Kaas avaneb kiibi tuvastamisel või omaniku määratud ajal. Automaatsed, kaasaegsed söötjad kasutavad süsteemi toitmiseks elektrit või akut.


Kuidas valida automaatset söötjad ja jootjat?

Ideaalset automaatset söötjat on lihtne pesta ja puhtana hoida. Sellel on liikumist takistavad libisemiskindlad jalad. Libisemiskindel pind on asendamatu aktiivsemate koerte pidamisel ning kodudes, kus koerad veedavad suurema osa ajast kausi või automaadi läheduses. Kui omanikule on oluline, kui palju toitu ja vett masinast kaob, siis on võimalik investeerida nii anduritega kui ka läbipaistva korpusega söötjasse, mille sisu on selgelt näha.

Konteineri mahutavus sõltub ennekõike koera suurusest. Suurtele koertele tasub osta suurem seade, sest toitu ja vett kulub rohkem. Seadme standardmaht on 1,5 l. Keskmise suurusega koertele piisab sellest terveks päevaks.

Sõltuvalt eelistustest võid valida ühe või mitme kausiga seadme - 2, 5, 6 jne. Suurem arv kausse sobib koertele, kes söövad sagedamini, kuid väiksemaid portsjoneid.

Milline automaatne jootja valida?

Ainult vee jaoks kasutatava masina saab asendada purskkaevuga. See on seade, mille filtrid, nt söefiltrid, puhastavad vett ja parandavad selle maitset. Purskkaevud hoiavad vee värskena, õhutavad, rikastavad hapnikuga ja lasevad veel ringelda, mistõttu see ei soojene. Koerad armastavad sellist vett, seega on purskkaevud ideaalne lahendus nii suveks kui ka väiksema januga koertele, aktiivsetele ja eakatele koertele, kes vajavad tihedamat jootmist. Automaatsed jootjad on tavaliselt plastist või keraamilised. Purskkaevudel võivad pumba kiirused erineda ning need on seotud müra intensiivsusega.

Kuidas on lood märgtoiduga? Kas on olemas automaatne söötja märgtoidu jaoks?

Ka märgtoidule on olemas automaatseid söötjaid. Kuid need erinevat vee või kuivtoidu automaadist. Esiteks on sellised automaatsed söötjad väiksema võimsusega. Lisaks on oluline ja kasulik funktsioon toidu jahutamine, näiteks spetsiaalsete kassettide sisestamisel. Jahutusfunktsioon kaitseb märgtoitu riknemise eest. Märgtoit ei tohiks toatemperatuuril seista üle 8 tunni ja soojemates kohtades veel lühemat aega. Enamikul märgtoidu söötjatel on sisseehitatud kaaned, mis kaitsevad toitu kärbeste või saastumise eest.

Koertele, kes kardavad või kellele ei meeldi müra, tasub valida vaikne masin, mis valju häält ei tekita, sest see võib koera hirmutada.