TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Kotid koerte väljaheidete jaoks

Mitte iga jalutuskäik koeraga ei too kaasa koera füsioloogiliste vajaduste rahuldamist, kuid koeraomanik peaks selliseks olukorraks valmis olema igal jalutuskäigul. Millised vahendid peaksid kaasa võtma, et koera väljaheidete eemaldamine ei oleks katsumus või ebameeldiv kohustus, mis sunnib koeraga jalutamisest hoiduma? Meie kaupluse pakkumisest leiad kotid väljaheidete kogumiseks, korve või kühvleid - kõik vahendid, mida vajad, et koera järel koristamine oleks rutiinne tegevus ilma negatiivsete emotsioonideta.

 

Millised vahendid on abiks koerte väljaheidete eemaldamisel jalutuskäikude ajal?

- Koera väljaheitekotid - ühekordsed kotid sobivad suurepäraselt puhastamiseks. Paljud tootjad pakuvad väljaheitekotte, mis erinevad suuruse, värvi, mustri ja materjali poolest. Lemmiklooma jaoks parimate jäätmekottide valimisel pööra tähelepanu nende suurusele. Mida suurem on koer, seda suuremaid väljaheitekotte ta vajab. Suurematel tõugudel on vaja ka suuremaid kotte, sest ükski koeraomanik ei taha, et väljaheidete kogumisel tabab teda ebameeldiv üllatus. Värvilised kotid võivad varjata ja parandada koera väljaheidete kõrvaldamise esteetilisust. Mõned tootjate pakutavad kotid on ka lõhnastatud, mis on tundliku haistmismeelega omanikele parim lahendus.

Tänapäeval on väljaheitekottide hävitamine väga oluline. On biolagunevaid kotte, mis lagunevad mõne päevaga ja kiirendavad isegi fekaalide lagunemist. Sellised kotid koerte väljaheidete jaoks siiski kallimad, kuid nende keskkonnaväärtus on hindamatu. Muud kotid on tavaliselt plastikust, lagunevad pikka aega ning reostavad keskkonda. Kilest kotte kasutatakse laialdasemalt ning need on madalama hinnaga.

Väljaheitekotte müüakse vähemalt 12 kaupa rullis. Nii on neid lihtsam kasutada ja kontrollida, kui palju kotte on veel järel.

- Paberist väljaheitekotid on biolagunevad kotid koera väljaheidete jaoks. Need on veidi kallimad ja suurema mahutavusega kui kilest kotid, aga keskkonnasõbralikud ja kiiresti lagunevad. Mõeldud ühekordseks kasutamiseks, paberist valmistatud, vastupidavad ja aitavad Sul oma koera järelt hügieeniliselt koristada.

Jäätmete jaoks mõeldud kottide valimisel peaks üks olulisemaid aspekte olema nende tugevus ja vastupidavus, et nad ei rebeneks lisatud raskuse all, jättes kogu mustuse maha.

- Kottide hoidjad - kui kasutad kotte koera väljaheidete kogumiseks, on hea mõte omada hoidjat. Seda praktilist seadet saab kinnitada vööle või lihtsat võtmehoidja külge. Enamik hoidjaid on universaalsed ja sobivad standardsuuruses kotid, kuid kottide arv võib sõltuvalt tootjast erineda. Kottide hoidjad on saadaval mitmesugustes värvides ja kujuga. Valikus on ka lisafunktsioonidega hoidjad, millel on näiteks taskulamp jne.

- Väljaheitekühvlid või - labidad - väljaheitekühvleid kasutatakse koera väljaheidete koristamiseks õuealalt, maja ümbrusest, kinnistult jne. Need pole mõeldud igapäevasteks jalutuskäikudeks. Kühvlid või labidad on käepärased ja neid on eri suuruses. Valmistatud siledatest materjalidest, mida on lihtne puhastada ja mis ei võta mustust külge. Selliseid vahendeid tuleb regulaarselt desinfitseerida.  Tänu vahenditele saame väljaheiteid hõlpsasti kätte võtta ilma neid kätega puudutamata ja ühe liigutusega õigesse kohta visata. Kühvlid on kasulikud, kui koeri on rohkem, sest need kiirendavad kõikide väljaheidete kogumist ja vähendavad kile- ja paberkottide kasutamise vajadust.

 

Koera järel koristamine - ebameeldiv töö?

Pea meeles, et koera väljaheidete koristamata jätmine võib kaasa tuua trahvi. Väljaheited kujutavad endast ka epidemioloogilist ohtu. See on eriti ohtlik mängivatele lastele ning teistele loomadele. Väljaheited reostavad ümbruskonda, lõhnavad halvasti ja on ilmselt iga inimest vähemalt korra elus ebameeldivalt üllatanud. Koera järelt koristades saad seda vältida ning muuta jalutuskäigu meeldivamaks.

Koera väljaheidete koristamine pole mitte ainult seadusest tulenev kohustus, vaid eelkõige keskkonna- ja esteetiline küsimus. Rohealad on linnades väga vajalikud ning elanikud peaksid neid hindama. Koerte järelt koristamise eest vastutab nende omanik.