TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koera küünte hooldus

Koera küünte eest hoolitsemine on väga oluline hoolduse element, millele tuleb regulaarselt tähelepanu pöörata, et vältida lemmikloomale ebamugavuste tekitamist. Meie pakkumisest leiate kaubamärgiga töövahendeid, küüneviile koertele ja teistele igas suuruses lemmikloomadele.
 

 

 

Kui tihti tuleks koera küüsi lõigata?

Konkreetset ajavahemikku on raske määrata, mille möödudes peaksime küünekäärid kätte võtma, sest iga koer on erinev ja iga koera küünte kasv on erinev, kuid keskmiselt on see umbes 2 nädalat.

Parim viis on jälgida, kas küüned klõbisevad vastu põrandat. Kui nad toetuvad nende vastu, kõndides urisevad või isegi kummarduvad, on see selge märk sellest, et on aeg küüsi kärpida.

Aktiivsemad, töö- ja spordikoerad vajavad vähem küünte lõikamist, sest nad kulutavad oma küüsi liikudes, kõndides ja jooksmisel. Koerad, kes veedavad suurema osa oma ajast toas, vajavad seetõttu sagedamini küünte trimmimist.

 

Miks on regulaarne küünte lõikamine nii oluline?

Küünte hooletusse jätmisel on koerale halvad tagajärjed.

Liiga pikad küüned põhjustavad jalutamisel või jooksmisel valu ning aja jooksul hakkavad need vigastama käppade padjakesi, mis võib tekitada põletikku. Valu vältimiseks hakkab koer käppasid ebaloomulikult hoidma, mis põhjustab liigeste degeneratsiooni ja palju muid terviseprobleeme.

 

Kuidas valida õige tööriist?

Muidugi võid paluda loomaarstil küüsi lõigata, kuid see on nii lihtne, et saad seda hõlpsalt kodus ise teha.

Selleks ei saa kasutada tavalisi kääre, sest koera küüned on inimese omast täiesti erinevad. Need on kõvad ja ovaalsed, seetõttu vajavad küüntest läbi lõikamiseks spetsiaalseid tööriistu.

Enamikul küünetangidel on metallist osa, mida nimetatakse ohutussüsteemiks ja mis näitab, millisest kohast küünt lõigata.

Kui märkad pärast kärpimist ebatasaseid või teravaid pindu, võid edukalt kasutada koertele mõeldud spetsiaalset viili, et teravad servad ära viilida.

 

Kuidas küüsi lõigata?

See ei ole raske ülesanne, kuid koeral tasuks sellega võimalikult kiiresti harjuda. Siis on palju rahulikum. Esimesed korrad võivad olla looma jaoks stressirohked, kuid aja jooksul ta harjub. Et tekitada küünte lõikamise protseduuriga häid assotsiatsioone, võid anda talle maiuspala - siis mäletab ta, et tasub olla kannatlik, sest teda ootab tasu.

Mis puudutab tegevust ennast, siis see nõuab keskendumist. Läbipaistvate küünte puhul võib täheldada punast säsi (küüne pehme osa), millest kõrgemalt ei tohiks küünt lõigata.

Mustade küüntega koertel on seda raskem näha, seega ole eriti ettevaatlik. Säsi võib olla vastu valgust paremini nähtav.

Kui säsi on nähtav, tõsta koera käpp veidi üles ja lõika küüsi maapinna suhtes 45-kraadise nurga all. Kui säsi saab kõigist jõupingutustest hoolimata kahjustatud, tuleb haav katta talgipulbriga.