TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Pallid koertele

Turul on koertele palju erinevaid palle. Valimisel tuleb arvesse võtta koera suurust ja tugevust ning lõualuu haaret. Liiga väike mänguasi võib olla ohtlik, sest selle võib alla neelata, aga liiga suurt eset on raske hammaste vahel hoida.

Pall on üks koera lemmikmänguasju. Vaevalt, et ükski loom suudab sellele vastu panna. Koerte pallid võivad erineda suuruse, kuju, värvi ja omaduste poolest. Nendega mängimine on looma sobiva arengu jaoks oluline.

 

Koera pall - milleks seda vaja on?

Koerte pallidel on mitmeid olulisi funktsioone. Nendega mängimine julgustab koera tegema füüsilist ja vaimset pingutust. See on ka võimalus kogunenud stressi ja energiat maandada. Niisiis on ka väiksem oht, et loom kahjustab kodu sisustust või riideid. See sobib suurepäraselt ka igavusest vabanemiseks. Nii kulub ka peremehe ootamise aeg kiiremini. Stimuleerib looduslikke instinkte, treenib jälitamist ja püüdmist.

 

 

Mida ma peaksin oma koerale palli valimisel silmas pidama?

Lemmikloomapoed, nii füüsilised kui ka veebipõhised, pakuvad väga laia valikut koerapalle. Mänguasja valimisel peaksid omanikud seadma esikohale ohutuse. Pall peab olema kohandatud vastavalt koera füüsilistele omadustele - tugevusele, suurusele ja lõualuu haardele. Hoolimata tootjate kinnitustest ei ole olemas purunematuid koerapalle. Loom võib mänguasja erinevalt kahjustada - seda närides, rebides ning kõval pinnal (kividel, betoonil) mängides. Liiga nõrk pall laguneb kiiresti ja liiga kõva pall võib koera hammastele halvasti mõjuda. Hea valik on kummist nuppudega pallid, mis pakuvad igemetele lisamassaaži ja hoiavad suuhügieeni. Mõned neist on saadaval isegi lõhnastatuna. Samuti tasub valida mänguasju, mis ei kogu palju mustust. Parem on vältida tennisepalle, mille külge mustus kleepub. Lisaks võib sellise määrdunud mänguasja (mille pind sarnaneb mõne päeva pärast liivapaberiga) närimine põhjustada püsivaid kahjustusi.

 

 

Millist tüüpi palle koertele saada on?

Kõige populaarsemad on häält tegevad pallid. Üsna sageli on need vinüülist "siilid", mis teevad hüpates häält. Selline 10 cm läbimõõduga mänguasi maksab vähem kui 4 eurot.Teine märkimisväärne pakkumine on koerale mõeldud pall, millel on augud maiustuste jaoks, mis stimuleerib veelgi mängimise soovi. Niinimetatud maitsva palli näol ei ole tegemist mitte ainult rõõmuallikaga, vaid see sisaldab ka maitsva lõhnaga saaki, mille koer peab kätte saama, et saada tasu hästi tehtud töö eest. Seal võib olla üks auk, millest toit välja kukub. See võib olla ka auklik. Valik sõltub raskusastmest - mida väiksemad augud, seda toredam.Teine levinud mänguasi on pall nööril. Seda on saadaval ühe, kahe, kolme või isegi nelja palliga. Ideaalne närimiseks, hammustamiseks, püüdmiseks ja tirimiseks. Nööril olevaid palle on lihtne visata ja koer saab kergesti nööri hambusse võtta. Sellise mänguasja hind on umbes 10 eurot.Tähelepanu tasub pöörata ka helendavatele koerapallidele. Neil on LED-tuli, mis mängimise ajal vilgub. See köidab veelgi rohkem looma huvi ja kutsub mängima. Passiivsemate koerte omanikud peaksid pöörama tähelepanu pallidele, millel on sisseehitatud mehhanism, mis mänguasja dünaamiliselt ja juhuslikult liigutab, ärgitades koera seda taga ajama. See on üks kallimaid mänguasju selles kategoorias. Need maksavad rohkem kui 15 eurot.