TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kasside kuivtoit

Ei tea, millist toitu oma kassile sööta? Kvaliteetset kassitoit  saab valida erinevate maitsete ja kaaludega ning seda saab kohandada vastavalt teie kassi toitumisele. Enne valiku tegemist tasub kõigepealt lugeda ja saada aimu, mis on tegelikult kuiv kassitoit.

 

Sobiv kassitoit

Nii kuivtoit kui ka märgtoit võivad olla lemmiklooma toiduks. Õige otsuse tegemine on üsna oluline, sest kassidele ei meeldi muutused. Ühe kassi toiduga harjumine võib põhjustada hiljem probleeme sellega antud harjumuste muutmisega.

Terviktoit ehk täistoit katab kõigi oluliste toitainete vajaduse. Täiendavat lisa tarbimist ei ole vaja.


Hooldaja saab valida erinevate maitsete, väärtuste, tekstuuride ja isegi kuju vahel.  Tootjad pakuvad lemmikloomapood kassitoitu, mis on kohandatud igat liiki kasside vajadustele ja indiviididele. Oluline on, et kassitoit oleks kassidele meelepärane, st et seda süüakse hea meelega ja maitsega, et see toidab kassi keha ja et see meeldib ka kassivalvuritele.

 

Valik kuiv kassitoit

Kui otsite oma kassile sobivat toitu, on kõige parem kaaluda toidu tüüpi. Kassitoidud võib jagada järgmisteks:

kassi antud vanus:

 

kassi tervist ja seisundit

  • allergiad, nt toidu- või nahaallergia - hüpoallergeenne seguna,
  • Talumatus nt teravilja suhtes - teraviljavaba kassitoit,
  • ülekaalulisus, uriinihäired - uriini segu, neeruhaigused jne.kasside tegevus

  • kassid, kes ei lähe välja
  • väljaminev
  • aktiivne
kasside varasem ravi

  • kastratsiooni järgne söötmine
  • steriliseerimine
  • taastumineKuivtoitude lemmikloomapood hulgast leiab ka veterinaartoidud. Need on toidud, mis on enamasti ette nähtud ja soovitatavad konkreetsele loomadele Nende kasutamist ei tohiks alustada ilma veterinaarjärelevalve ja selgete näidustusteta.


Kassitoidu pakendi suurus algab kõige väiksematest 300, 400, 500 g, 1 kg ja ulatub kuni 12, 14, 15 kg kottideni.

  

Kas tasub oma kassi kuivtoiduga toita? Eelised

Valmis kuivsegudes on toitained kontsentreeritud, nii et isegi väike toiduportsjon annab vajalikud ained ja kalorid. Retseptide koostamisel varieeruvad tootjad neid, lisades lisaaineid, et suurendada toidu aroomi ja täita seda. Sellised täiteained võivad olla erinevad teraviljad, liigne kogus puuvilju, köögivilju ja maitsetaimi. Sellised elemendid suurendavad toidu süsivesikute ja kiudainete sisaldust.

Kiirete kassiomanike jaoks on kassi kuivtoit üsna mugav. See pakub praktilist ja mugavat lahendust. Suured söödakotid kestavad kaua ning neid on lihtne doseerida ja toita. Lihtsalt valage toit pakendist välja mõõteklaasi abil ja lisage see kaussi. Korralikult - õhukindlalt suletud - säilitatud kuivtoit rikneb aeglasemalt ja säilitab oma maitseomadused. Selline kassitoit ei võta külmkapis ruumi ja kassi ei pea toitma külma toiduga. Tundliku lõhnatundega hooldajad ei pea muretsema, sest selline toit on vähem aromaatne. Preemiaks võib kasutada ka üksikuid krõpse kassi lemmiktoidust.

 

Kuidas valmistatakse kuivtoitu?

Kassi kuivtoit on valmistatud ekstrusiooni tehnoloogia abil. Protsessi esimene etapp hõlmab kõigi koostisosade peenestamist ja seejärel kuivade ja märgade koostisosade segamist kõrgel temperatuuril. Keetmine vabastab ja lagundab tärklise, mis on vajalik, et anda lõpptootele õige kuju. Ekstruuder surub söödarulli kõrge rõhu all kokku ja lõikab selle õigesse graanulite vormi. Valmis mass kuivatatakse ja jahutatakse. Viimane etapp hõlmab krõpsude katmist maitsekattega. Tootjad saavutavad teravilja lisamisega plastilisuse ja vormimiseks sobiva struktuuri. Kuivtoidu tootmisprotsess hõlmab järgmisi etappegotatsiooni mass, see toob kaasa dehüdratsiooni. Seetõttu on kuivtoidus ainult umbes 10% vett.

 

Parim kassitoit - milline siis?

Olles otsustanud, kas me söödame oma kassile märja või kuiva toitu - jääb küsimus: kuidas on see kõige kvaliteetsem kassitoit?
Toit, mida me kassidele anname, peaks olema võimalikult lähedane sellele, mida kassid söövad looduses. Aastatepikkune evolutsioon ja sellest tulenevad geneetilised tingimused on kujundanud ja kohandanud kassi organismi nii, et see saaks toidust toiteväärtust. Need kohandused ilmnevad üsna lühikeses seedetraktis, teatavate seedeensüümide puudumises, energia ammutamiseks peamiselt loomsetest rasvadest ja reguleerimata janukeskuses. Arvestades neid kohanemise omadusi, pöörake oma kassile toitu valides tähelepanu selle koostisele - see peaks olema võimalikult lühike ja lihtne. Soovitatav on vältida teravilja (või nii vähe kui võimalik) ja minimeerida kasside varustamist süsivesikutega. Liha (tervislik ja protsentuaalse koostisega) peaks olema koostises esikohal, seejärel järgnevad rups ja võimalusel köögiviljad või puuviljad. Siiski on oluline meeles pidada, et puuviljad sisaldavad üsna palju suhkruid. Hea kassitoit peaks olema loomset päritolu, sest ainult sellised rasvad on lihasööjate poolt lagundatavad ja omastatavad. Tauriini lisamine kassi toidule on hädavajalik. Valmistoitudes ei tohiks selle sisaldus langeda alla 1000 mg. Tauriin tagab paljude kassi organite, näiteks südame ja nägemise nõuetekohase toimimise.
Omega-3- ja Omega-6-küllastumata rasvhapped ja vitamiinid on kassitoidus samuti olulised, et toetada keha nõuetekohast toimimist. Täiendavad olulised elemendid toitumises on mikrotoitained, mikroelemendid ja abrasiivained. Hea kassitoit ei tohiks sisaldada säilitus-, värvi- ega maitse- ja lõhna- ning maitse lisandeid..

Kui otsustate anda kuivtoitu, tasub julgustada oma lemmiklooma rohkem vedelikku tarbima. Veepuudus võib põhjustada uriini probleeme, struviidi moodustumist, kõhukinnisust, kehvemat neeru filtratsiooni ja üldist halvenemist. Võite proovida oma kassi vee joomisele innustada, ostes lemmikloomapood näiteks purskkaevud.Kuivatoitu tuleks hoida varjulises, kuivas kohas toatemperatuuril. Pakend tuleb sulgeda võimalikult tihedalt. Kaussid tuleks pesta iga päev, söömata jäänud toit tuleks ära visata ja uus toit tuleks sinna valada. Kassil peab olema lihtne juurdepääs värskele, toatemperatuuril olevale joogiveele. Kui olete otsustanud oma kassi kuivtoiduga toita, tuleks teda julgustada võtma suuremaid koguseid vedelikku. Toidake oma kassi vähemalt kolm korda päevas, mida sagedamini, seda tervislikumalt.

 

 


SOOVITATAVAD ARTIKLID:

Kassi toitumise muutmine Milliseid toite võib kass süüa?

1 2 3 4 5 6 7 8
... 11
-75%
WHISKAS Junior kanalihaga 14 kg

**** *

38.00
152.97
1 2 3 4 5 6 7 8
... 11