TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koerte transpordipuurid ja -kastid

Transpordipuur on üks koeratarvikute põhielemente. Varem või hiljem on seda vaja, kas siis reisi või näituse ajal, ja seda saab kasutada ka asemena.

 

Millise transpordipuuri ma peaksin koerale valima?

Sõltumata transporteri tüübist on koera suurus väga oluline. Me ei taha ju, et reisimine oleks talle kannatus. See peab olema kohandatud looma mõõtmetele ja kaalule.

Enamasti on need loodud kasside ja väiksemate koerte jaoks, sest saksa lambakoer ei mahu sinna nagunii. Lambakoertele sobivad pigem transpordipuurid, aga nendest räägime veidi hiljem.

Koeral peab olema piisavalt ruumi, ta peab saama vabalt lamada ja ringi pöörata. Lemmikloomade sundimine väiksesse puuri on lubamatu. Lisaks küsitavale mugavusele tekitab see probleeme liigeste ja selgrooga, hingamisraskusi ja eelkõige (eriti autosõidul) on see väga ohtlik.

 

 

 

Kuidas valida õige suurus?

Te peaksite mõõtma oma koera ninaotsast sabaotsani, samuti kontrollima käppade suurust, säärelaiuse kõrgust ja kaalu. Seejärel saab mõõtmeid võrrelda kaupluses olevate transportpuuridega. Kaal on oluline, sest me ei taha, et käepide puruneks või põhi lahti tuleks, mis võib olla tõsine oht lemmiklooma ohutusele.

 

Transpordipuuride tüübid

Lisaks õigetele mõõtmetele ja koormusele tuleb kandja kohandada ka teie koera temperamendile. Võib juhtuda, et peaksite valima metallist ukse ja tugevdatud külgedega kandja, et koer ei saaks sõna otseses mõttes seestpoolt välja murda.

Kõige populaarsemad on plastist transporterid, kuna neid on lihtne hooldada, nad on vastupidavad ja esteetiliselt meeldivad. Tavaliselt on neil autode turvavööde hoidjad, mis muudavad teie koera jaoks sõidu veelgi turvalisemaks. Saate valida kas eest või ülevalt avatava mudeli või sellise, millel on mõlemad avamisviisid. See on hea valik, kui plaanite sõita autoga, rongiga või lühikest vahemaad.

Teine tüüp on riidest korv, kus kangas on üle raami pingutatud. Need on väga mugavad, lemmiklooma jaoks kerged ja sageli on nendega kaasas ka rakmed, mis võimaldavad kanda puuri õlal või ka kohvriga sarnaselt ratastel. Nende suureks puuduseks on raskused nende puhtana hoidmisel ja nende vähene vastupidavus koera teravatele hammastele.

Mis puutub transpordipuuridesse, siis need on ideaalne lahendus suurematele tõugudele ja inimestele, kellel on piisavalt suur pagasiruum (piisavalt suur, et nad mahuksid vabalt sisse, ilma et peaks jõuga pagasiruumi katet pigistama). Puurid on tavaliselt valmistatud alumiiniumist, mis on kahjustustele vastupidav, samuti on koeral suurepärane vaade ja piisavalt värsket õhku. See lahendus ei sobi näiteks rongiga reisivatele inimestele, sest puuri raskus muudaks selle väga väsitavaks.

 

Et muuta reis veelgi mugavamaks, võib kasti/puuri/koti põhja vooderdada pehme tekiga (eelistatavalt sellise, mida koer seostab koduga) ja hügieenikattega, et vältida ebameeldivaid üllatusi.