TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte jalutusrihmad

Koeraomanikule on jalutusrihm asendamatu abiline. Iga koeraomanik teab, kui oluline on koera jalutuskäikudel kergesti ja mugavalt juhtida. Rihmasid on nailonist, nahast või ketist. Samuti on oluline kohandada rihma pikkust ja meetodit vastavalt sellele, milliseid jalutuskäike te teete, nii et sõltuvalt sellest, kus te oma koeraga kõige sagedamini käite, võite valida automaatse pika või lühikese rihma või klassikalise rihma vahel, mis ei hõõru.

 

 

Milline rihm koerale valida?

Enne rihma ostmist tasub teha väike uurimistöö ja tutvuda tootjate pakutavate võimalustega, et valida oma koerale parim rihm.

Nailonist rihmad on väga vastupidavad. Need on viimasel ajal koeraomanike seas kõige levinum valik. Nailonrihmad on praktilised, hea välimusega ning ei sooni kätesse. Enamik neist on saadaval. Tihti võib leida ka erilisemaid, käsitsi valmistatud tooteid.

Kett- või terasrihmad on kõige tugevamat tüüpi rihmad. Neid on väga raske katki rebida või kahjustada. Klassikaline ja tagasihoidlik välimus, kuid see võivad tekitada kriimustusi ja ei ole väga paindlik, mistõttu on seda raskem käsitseda.

Nahast koerarihmad - sõltuvalt sellest, kuidas need on valmistatud, kas need on naturaalsed või kunstlikud, on need rohkem või vähem peenikesed. Need on puudutamisel meeldivad ja näevad ilusad välja. Suurema surve ja tihedama kasutamise korral võivad neil hakata tekkima praod ja rihm võib katki minna.

Kangas: kõige vähem levinud on puuvillased või jämedast nöörist rihmad. Nende vaieldamatu eelis on nende loomulikkus. Need keskkonnasõbralikud rihmad on väga kergesti käsitsetavad, liikuvad ja vastupidavad, kuid käes hoides väga õrnad.

 

 

Rihma kuju - nöör või lint?

Koerarihmasid on saadaval nööri ja lindi kujul. Lindid on nöörist õhemad, kuid laiemad. Nöörid on ümmarguse ristlõikega.

 

 

Funktsionaalsed koerarihmad jooksmiseks ja treenimiseks

Lisaks võime jalutusrihma kasutatavuse osas eristada järgmist:

Jooksurihmad on mõeldud selleks, et teie koer saaks koos omanikuga järjepidevalt ja mugavalt joosta, säilitades samal ajal maksimaalse ohutuse. Sellistel rihmadel on spetsiaalsed kinnitused ja kaitse. Need on suhteliselt lühikesed, kuid paksud ja tugevast materjalist. Enamik jooksurihmasid on reguleeritava pikkusega, et need sobiksid võimalikult hästi. Mõned mudelid sobivad ka koos jalgrattaga sõitmiseks.

Dresseerimisrihmad võivad olla suureks abiks igas vanuses koerte, isegi kutsikate treenimisel. Need on eriti kasulikud kutsumise või rahuliku kõndimise harjutamisel. Treeningrihmad on tavaliselt väga pikad ja küllalt õhukesed.

Näituserõngas - õhukesed rihmad, mis on mõeldud spetsiaalselt näitusekoerte jaoks. Väikesed, kuid vastupidavad rihmad on kerged ja õrnad, sest need ei saa varjata ega moonutada koera siluetti.

Üks olulisemaid kriteeriume, mida tuleb rihma ostmisel arvestada, on selle pikkus. Klassikalistel mudelitel ei ole väljavolditavat funktsiooni ja nende pikkust saab muuta ainult haakeseadise abil. Automaatsed rihmad on sissetõmmatavad ja tavaliselt väga pikad. Neil on võimalus peatada lahtipööramine valitud pikkuse juures ja seejärel rihma veelgi kaugemale lahti siduda või keerata. Paindlikel rihmadel on suur jõud, eriti kui tegemist on suurte koerte automaatsete juhtmetega. Neil on ka lai valik rihmasid väikestele koertele.

 

 

Koerte helkurrihmad on sügisel ja talvel väga populaarsed. Need parandavad loomade nähtavust ja ohutust.

Et jalutusrihma kasutatakse väga palju, soovitame valida kohe mitu mudelit. Isegi kõige parem ja tugevam rihm ei pea igavesti vastu, seda kahjustavad aeg ja suured tõmbejõud. Kui paar rihma on varuks, ei ole ohtu, et ühel päeval ei saa katkise rihma tõttu koera jalutama viia. Samuti tuleks rihma valikul võtta arvesse jalutuskäikude iseloomu.

1 2 3 4
1 2 3 4