TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte püksid

Koera kaitsvad püksid on väga kasulikud paljude probleemide puhul. Need aitavad lahendada selliseid probleeme nagu tursumine kuuma ilmaga, kusepidamatus vanematel koertel või looma hügieen ja ohutus pärast operatsiooni.

Koerte pükste laia valikut vaadates võib jääda mulje, et need on leiutatud omanike rõõmuks, ilu pärast. Metsikud koerad ju pükse ei kanna. Lemmikloomad ei ela aga siiski looduses, vaid oma omanike kodudes. Püksid võimaldavad lahendada probleeme, mida loomadel looduses ei teki. Koerte riided aitavad säilitada puhtust ja hügieeni inimeste ja lemmikloomade ühises keskkonnas.

 

Emasloomade püksid

Estrus on emaslooma fertiilne periood, mis kestab umbes 3 nädalat. Üks selle sümptomitest on verine eritis suguelunditest. Kodus elavate lemmikloomade jaoks tähendab see kahjustatud mööblit ja vaipu. Seda probleemi võib muidugi lahendada koera steriliseerimisega. See protseduur on tavaliselt soovitatav, kui ei ole kavas kutsikaid saada. Kui see aga mingil põhjusel ei ole võimalik, on hea mõte osta emasloomale aluspüksid ja kasutada neid estrusperioodide ajal.Lemmikloomapoodides on lai valik kaitsvaid pükse. Nende valikul võib arvestada ka nende ilu (kuid pea meeles, et mõned kaunistused võivad looma ärritada). Kõigepealt peaksid püksid vastama kahele tingimusele: need peaksid olema koerale mugavad ja kaitsma tõhusalt keskkonna saastumise eest. Seepärast tuleks valida õige suurus, mis on valmistatud elastsetest materjalidest ja kohandatud looma anatoomiale - saba ja käppade jaoks mõeldud aukudega.Pükste puhul on võimalik kasutada spetsiaalset püksivoodrit, mida tuleks regulaarselt vahetada. Emane koer ei tohiks siiski kogu päeva jooksul aluspesu kanda. See muudaks tema jaoks võimatuks oma suguelundite hügieeni säilitamise. Kaitsvad aluspüksid tuleks reisi ajal eemaldada, et loom saaks oma füsioloogilisi vajadusi hõlpsasti rahuldada. Koerte riided ei takista tiineks jäämist. Kui seda pole vaja, tuleb emasloomad isasloomadest eraldada.

Püksid terviseprobleemidega koertele

Teine põhjus, miks osta koerte pükse, on lemmiklooma erinevad terviseprobleemid. Püksid on loomale kasulikud pärast operatsiooni (sealhulgas kastreerimist) - see kaitseb haava mustuse ja lakkumise eest, mis võivad põhjustada tüsistusi.Püksid või mähkmepüksid võivad aidata lahendada ka uriinipidamatuse probleemi, mis on eriti suureks probleemiks eakatele koertele. Muidugi peaks sellise sümptomiga ka loomaarsti poole pöörduma. Võimetus urineerimist kontrollida võib olla diabeedi, glomerulonefriidi või muude tõsiste, ravi vajavate seisundite sümptomiks.Kõik need nõuanded kasutamise kohta kehtivad muidugi nii emas- kui ka isasloomadele. Anatoomiliste erinevuste tõttu on isastele loomadele mõeldud aga täiesti teistsugused püksid kui emastele. Isaskoerte püksirihmad on kõhuvöö tüüpi, millel on tasku püksirihmade vahetamiseks.

 

Kuidas harjutada koera pükse kandma?

Koera püksirihmad on väga praktiline leiutis omaniku seisukohast, kuid need ei ole alati lemmiklooma poolt hästi vastu võetud. Loom peab aeglaselt aluspesuga harjuma, et ta seda aktsepteeriks ja ei oleks iga kord, kui ta riietub, stressis. Esialgu tuleks koerale lühikeseks ajaks püksirihma peale panna, premeerides teda iga kord rahulikku käitumist maiuspalaga . Aja jooksul muutub seos nende kahe tegevuse vahel nii tugevaks, et loom laseb end protesteerimata riietada. Kõndimise aega tuleks järk-järgult pikendada, kuni koer ei märka enam, et tal on püksikud seljas.