TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Pintsetid

Pintsetid peaksid olema iga lemmikloomaomaniku kodus. Pintsetid sobivad ideaalselt koerte, kasside ning ka roomajate hooldamiseks. Pintsettidega saab koera või kassi kehast välja tõmmata puuke ning eemaldada pinde ja muud, mis sinna on kinni jäänud. Terraariumites on need aga asendamatud loomade liigutamiseks ja nende toitmiseks elava toiduga.

Pintsetid puukide eemaldamiseks

Parasiitide eemaldamiseks on soovitatav valida spetsiaalsed pintsetid. Sellistel seadmetel on sobiv otsik, mis võimaldab parasiiti, näiteks puuki, turvaliselt ja õrnalt hoida. Puukide eemaldamisel ei tohi neid liiga tugevalt pigistada, sest see võib neid purustada ja seega saastunud verega looma nakatada.

Pintsetid peaksid olema igas kodus, kus elavad koerad ja kassid. Kui näed oma lemmiklooma nahal puuki, eemalda see võimalikult kiiresti - kasuta pintsette või spetsiaalset konksu. Puugid kannavad edasi mitmesuguseid haigusi, mis on ohtlikud looma tervisele ja mõnikord ka tema elule. Lemmiklooma kaitsmine nende ohtlike väliste parasiitide eest on väga oluline. Looma saad puukide eest kaitsta kaelarihma ja puugipreparaatide, s.t. tilkade, tablettide või pihustite abil. Kuid igal koera-, kassi- või isegi küülikuomanikul peaks kodus olema puukide eemaldamiseks ka konks või pintsetid. Pärast puugi eemaldamist jälgi hammustuskohta ja kui märkad ärritust või punetust, võta ühendust loomaarstiga. Kui koer või kass muutub nõrgaks, tema käitumine muutub või tal puudub söögiisu, peaksid viivitamatult loomaarsti poole pöörduma.

Tänapäeval on vahendeid, mis muudavad puukide eemaldamise palju lihtsamaks. Tootjad on loonud pintsetid, mida on lihtne kasutada - haara parasiidist ja tõmba see välja.

Tavalised puugipintsetid koosnevad käepidemest ja kahest hambast. Pintsetid tuleb asetada naha ja puugi vahele, võimalikult lähedale nahale. Tegutseda tuleb ettevaatlikult, et parasiiti mitte purustada. Soovitatav on puuki pigem keerata kui järsult tõmmata. Pärast eemaldamist tuleb haava koht desinfitseerida.

Valida saab plastist pintsettide, metallist pintsettide, spetsiaalsete puugieemaldusvahendite või plastikust puugi eemaldamise kaartide vahel.

Terraariumi pintsetid

Pintsetid, mida kasutatakse terraariumites, nt loomade liigutamiseks või toitmiseks, peaksid olema siledad. Terraariumipintsettidel peaksid olema pikad haarad, et võimaldada vaba juurdepääsu ja manööverdamist terraariumis. Roomajate söötmise pintsetid tagavad ka hügieenilise söötmise ning terraariumi kiire ja lihtsa prahist puhastamise. Terraariumi pintsetid võivad olla metallist, plastikust või looduslikest materjalidest. Roomajate pintsetid peaksid olema roostevabad, sest terraariumis on väga niiske ja pintsetid puutuvad sageli veega kokku.

Koertele mõeldud pintsetid peaksid olema vastupidavad ja mugavad. Pintsettide kasutamise lihtsus võib ohustada nende nõuetekohast kasutamist. Pintsettide praktiliseks elemendiks on süvendid või kumm külgedel, mis suurendab stabiilsust ja head käteasendit.

There are no products in this section