TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koera kandekotid

Koera kandekott on nutikas leiutis, mis on kasulik erinevates olukordades. Saad seda kasutada pikal reisil, rattaga sõites, sisseoste tehes või kui lemmikloom tuleb loomaarsti juurde viia. Koerakotti valides peaksid kõigepealt arvestama lemmiklooma mugavuse ja ohutusega.
Koerad armastavad jalutada ja omanikule järgneda, seega võib nende kandmine tunduda ebamõistlik. Mõnikord tuleb lemmiklooma siiski pikalt transportida ning seejuures tagada tema mugavus ja ohutus. Suurte loomade puhul on puur ainus lahendus. Kuni 8-12 kilo kaaluvaid väikseid neljajalgseid võib transportida koerale mõeldud reisikotis, kus neil on hea kontakt omanikuga ning võimalus ümbrust jälgida.

 

 

Millistes olukordades on koerakott kasulik?

Koerakotti kasutatakse koera transportimiseks kohta, kus loom ei saa või ei tohi ise liikuda. Selliste olukordade hulka kuuluvad näiteks:

  • kiire kõndimine või jalgrattasõit,
  • lemmiklooma transportimine ühistranspordis,
  • reisides auto, rongi või lennukiga,
  • haige või nõrga koera transportimine pärast operatsiooni,
  • karantiiniajal kutsikaga jalutamine.

Milleks on koera kandekott vajalik?

Kott on tavaliselt suurepärane pelgupaik koertele, kes kardavad reisimist. Sinna saab varjuda ja jääda samal ajal oma omaniku lähedusse. Koera jalgrattakott on suurepärane idee ühiseks sõiduks, mille käigus on väikesel loomal raske inimesega sammu pidada. Trammis sõiteson parem, kui terjerit või shih tzu'd ei peeta rihma otsas, sest inimesed võivad neile peale astuda.. Lemmikloom tuleks kaasreisijate mugavuse huvides sülle võtta. Sellises olukorras on kotis transportimine mugavam lahendus nii omanikule kui ka lemmikloomale. Turvalisuse huvides ei tohiks koeri transportida autos, välja arvatud siis, kui seda tehakse ohutult ja õigesti. Eriti riskantne on sõita väikeste neljajalgsetega, kes võivad kujutada endast tõsist ohtu kui ronivad näiteks piduripedaali alla. Ka siin võib probleemi lahendada tõmblukuga koerakott. Selline lisavarustus on vajalik ka siis, kui haige loom tuleb loomaarsti juurde viia või kui paarinädalast uudishimulikku kutsikat ei lubata nakkusohu tõttu veel välja jalutama - kotist saab ta turvaliselt maailma uurida.

Millised omadused peaksid koerakotil olema?

Koera kandekott peab eelkõige koerale mugav ja turvaline olema. Loom tunneb end kotis mugavalt, kui see on piisavalt suur, et ta saaks end vabalt pöörata ja mugavalt lamada. Samas ei tohi kott olla liiga ruumikas, et koer ei libiseks transportimise ajal kotis edasi-tagasi. Vali mudel, millel on jäik ja libisemisvastane põhi. Koera mugavuse tagamiseks peaks kotil olema õhuringlust võimaldavad ventilatsiooniavad ja aken, mille kaudu loom saab välja vaadata ja ümbrust jälgida.

 

Koerale kotti valides tasub arvestada ka omaniku mugavusega. Kott peaks olema valmistatud kergesti puhastatavast materjalist (nt polüester). Koti sees peaks olema kinnitus, mis on ühendatud lemmiklooma kaelarihma külge, et koer ei saaks ootamatult kotist välja hüpata. Tänu laiadele rihmadele on lihtne kanda ka mitme kilogrammi raskust. Üle 8 kg kaaluvate lemmikloomade jaoks võib olla sobiv lahendus reguleeritava käepidemega ratastega koerakott. Taskutega koeratarvikute mudelid on praktilised. Samuti on oluline, et neil oleksid pandlad, millega saab kandja kindlalt auto turvavööde või jalgratta juhtraua külge kinnitada.