TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Luugid ja piirded koertele

Piire ei lase lemmikloomal siseneda ruumidesse, kus ta mingil põhjusel ei tohiks olla. See on omanikule väga mugav, kuid see võib olla oluline ka lemmiklooma ohutuse jaoks.

Lemmikloomapoodides on müügil lai valik koerte turvapiirdeid. Kuidas valida õige piire, mis sobiks nii loomale kui kodule?

 

 


Mis on koerte turvapiirded?

Turvapiirded on erinevad uksed ja tõkked, mis on paigutatud ruumide sissepääsude juurde või treppide jalamile (soovi korral ka ülespoole). Nende eesmärk on välistada looma pääsemine konkreetsesse ruumi. Koertele on olemas ka luugid, mis täidavad vastupidist eesmärki. Need lasevad loomal siseneda majja ilma ust avamata. See on äärmiselt praktiline leiutis, kui soovid lasta lemmikloomal vabalt toa ja aia vahel liikuda. Koerte aedikutest on aga kõige levinumad need, mis piiravad lemmiklooma liikumist.

 


Millal kasutada aedikut?

Paljud inimesed kohtlevad koera kui pereliiget ja lubavad tal teha palju asju, sealhulgas magada voodis. Siiski on hetki, mil peaksite piirama oma lemmiklooma juurdepääsu teatud kohtadesse. See on tavaliselt koera enda ohutuse või nende inimeste mugavuse huvides, kelle katuse all ta elab.

Mõnikord näitavad neljajalgsed loomad palju kujutlusvõimet, nii et on raske ammendada nende olukordade loetelu, kus on soovitatav paigaldada koerale kaitsev tara. Loom ei tohiks pääseda kohtadesse, kus ta võib:


● ennast vigastada, nt köögis, kus on lõikehaavade või põletuste oht;
● kahjustada väärtuslikku kodutehnikat, näiteks juhtmeid närides;
● joosta otse õuest (sageli märgade, määrdunud käppadega) lastetuppa, kandes sisse kahjulikke mikroorganisme;
● häirida pereliikmete rahu, näiteks öösel või siis, kui on külalisi.

 


Kuidas valida koerte turvapiirdeid?

Turvapiirde valikul tuleks eelkõige lähtuda koera suurusest ja temperamendist. On selge, et suured ja tugevad koerad võivad plastikust piirdest hõlpsasti läbi murda, samas kui väikesed koerad võivad puidust piirde pulkade vahelt läbi pugeda.

Teine küsimus on ülejäänud pereliikmete mugavus. Piirded, millest loom läbi ei pääse, peaksid olema juba lapsele kergesti avatavad. Koerte piire ei tohiks olla inimestele ebamugav või ohtlik. Muidugi on oluline ka piirde välimus, samuti kinnitusviis (nt ei saa püsivalt seina külge pingutada). Laiast valikust turvapiiretest võid valida sellised, mis ei riku interjööri ja isegi kaunistavad seda.


Millist tüüpi koerte piirdeid on saadaval?

Üks turul olevatest võimalustest on koerte pikendatavad tarad. Neid on lihtne kinnitada, ilma seina auke puurimata, ja neid saab igal ajal kokku pakkida või ümber tõsta. Tavaliselt on need reguleeritavad ja neid on lihtne kohandada vastavalt raami laiusele. See konstruktsioon ei pruugi aga suuremate tõugude jaoks piisavalt stabiilne olla.

Suuremate koerte puhul on parem lahendus tavaliselt seinale kinnitatud tugev puidust tara, mille värav on ülevalt suletav. Nende puuduseks võib olla materjal - puit ei ole koera hammastele eriti vastupidav. Kui teie lemmikloom kipub majapidamisseadmeid närima, valige metallliistudega piirded.

Plastikust piire on väikeste koerte jaoks tavaliselt täiesti piisav. Kõige väiksematele tõugudele võib valida isegi kerged kokkupandavad piirded, mida saab vajadusel hõlpsasti eemaldada. Teine võimalus on osta madal piire, millest inimene saab hõlpsasti üle astuda.