TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte kaelarihmad

Et teie koeral oleks mugav, peaks kaelarihm olema täiuslikult sobitatud, nii et jalutamine ja kandmine iga päev oleks teie koerale meeldiv, mitte ebameeldiv kohustus. Pakume laia valikut erinevat tüüpi, värvi ja suurusega koerakaelarihmasid. Valida on nahast ja riidest kaelarihmasid, kette ja kirbutõrjekaelarihmasid.
 

Kuidas valida koerale sobiv kaelarihm?

Kaelarihm on koeraga iga päev, seega on väga oluline valida selle õige suurus ja tüüp. 
 

Milline suurus on sobiv?

 
Kaelarihm ei tohiks olla liiga väike ega liiga suur. Praktiliselt tähendab see, et kaelarihma kinnitamisel peaks selle alla mahtuma veel kaks sõrme, aga mitte liiga kergesti. Nii peaks koeral mugav olema.

Kaelarihma paigaldamisel on väga oluline, et kaelarihm kataks kaks kaelalüli ja ei sisaldaks teravaid osi, näiteks neete, mis võivad koera vigastada.

Kui teie koer on eriti õrna kaelaga tõugu, näiteks jahikoer, peaksite valima selle tõu jaoks spetsiaalse kaelarihma - laia kaelarihma, mis aheneb kaela suunas, et vältida lämbumist.

Väikeste ja keskmise suurusega koerte jaoks on parim kaelarihma laius 1,5-2 cm, suurematel 2,5-4 cm. Laiuse valik on väga oluline, sest liiga kitsas rihm võib valusalt kaela sisse soonida, liiga lai võib aga häirida pea liikumist.
 

Millist materjali valida?

Valik on lai, kaelarihmu on saadaval:
 
  • nahast, mis on hea ja mugav valik. Koerale on kõige mugavam vildiga vooderdatud rihm. Samas võib see koera karvkattele veidi värvi anda (kui kasutad tumedat värvi kaelarihma). Samuti võib see olla bakterite kasvulavaks ja seda on raskem puhastada kui nailonist kaelarihma.
  • metallist, mis on väga hügieeniline, ei kogu baktereid, kergesti puhastatav, kuid sageli ebameeldiv, eriti talvisel jalutuskäigul. Talvel võib metall väga külmaks minna! Teine puudus on see, et see võib põhjustada allergilisi reaktsioone (nt niklile).
  • riidest või nailonist - taskukohased, mugavad ja praktilised, sageli mugavate kinnituste ja suuruse reguleerimise võimalusega. Lihtne puhtana hoida. Puudustest rääkides, see kipub kiiresti kuluma ja kergesti märjaks saama.
  • pimedas helendavad - need on ideaalne lahendus, kui koeraga sageli õhtuti jalutada ja teda on vaja tihti pimedas leida.
  • asukoha määramisega - need on varustatud GPS-anduriga, mis võimaldab lemmiklooma kadumise korral hõlpsasti leida.
 

Milline on ideaalne kaelarihma kinnitus?

On olemas mitu populaarset kinnitustüüpi:
  • metallpannal on suurepärane ja vastupidav valik. Ainus puudus on see, et seda on raskem kinnitada.
  • plastikust pannal on väga populaarne, seda on lihtne kasutada, kuid väga energiline koer võib selle katki tõmmata.
  • reguleeritava ringiga kaelarihmad, ilma kinnituseta - väga mugavad, kuid jalutuskäigul on oht, et need lõdvenevad, mis võib põhjustada koera vabanemist.
  • poolkaelarihm on lahendus kaela probleemile, mis seisneb pidevas vabastamises kaelarihmast. See on lõdvem, kui koer on rahulik, ja liibub kaelale, kui koer hakkab liigutama.