TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Teraviljavaba koeratoit

Terviseprobleemide vähendamiseks peaksid allergia ja toidutalumatuse all kannatavad koerad toituma vastavalt dieedile. Sümptomite hulka kuuluvad sageli nahaallergia või toidutalumatus ja seega ka kõhuprobleemid. Sellistes olukordades on soovitatav kasutada spetsiaalset teraviljavaba toitu. Teraviljavaba toit pole mõeldud mitte ainult terviseprobleemidega koertele. See on soovitatav ka tervetele loomadele. See koosneb peamiselt kvaliteetsest lihast (küülik, faasan või lambaliha) ja lisaainetest, nagu õlid, taimeekstraktid ja köögiviljad.

 

Miks peaksid oma koerale teraviljavaba toitu andma?

Halva kvaliteediga toidud sisaldavad töödeldud teravilja, näiteks makarone, maisi ja sojatooteid. Need ei imendu, mistõttu nende andmine koerale põhjustab sageli nahalööbeid või kõhuprobleeme, näiteks kõhulahtisust. Madalama kvaliteediga toiduained sisaldavad ka tootmisjäätmeid, lõhna- ja maitseaineid ning säilitusaineid. Teraviljatoidust seeditakse ära vaid mõni protsent, seega on koera vajadus nende järele 3-4 korda suurem. Tasub meeles pidada, et mida väiksem on liha sisaldus, seda rohkem on töödeldud toidus teravilja. Tähelepanu tuleb pöörata tooteinfole ja eriti ettevaatlik tuleks olla supermarketites pakutavate toitude suhtes.

Millistele koertele sobib teraviljavaba toit?

Teraviljavaba toitu võib anda igale koerale ka siis, kui tal ei ole allergiat, ülitundlikkust või seedehäireid. Loomadel, kellel tekib teraviljale soovimatu reaktsioon, tuleks kindlasti toidusedelit muuta. Teraviljavabad tooted on kallimad, kuid need on kahtlemata kvaliteetsemad ja tagavad tasakaalustatud toitumise. Tervislikel koostisosadel on positiivne mõju mitte ainult nahale, vaid ka karvkattele ning kõige tähtsam, lemmiklooma üldisele tervisele.

Tõud, kes on teravilja suhtes eriti tundlikud:

  • tšau-tšau,
  • labrador,
  • bokser,
  • saksa lambakoer,
  • kuldne retriiver,
  • mini šnautser,
  • argentiina dogi.

Hinnang teraviljavabale koeratoidule

Turul on palju kvaliteetset teraviljavaba toitu pakkuvaid tootjaid. Lemmikloomale õige toidu valimisel on hea kuulata teiste omanike arvamusi või küsida nõu kogenumatelt koeraomanikelt ning osta toitu ainult kontrollitud allikatest.

Teraviljavabu tooteid pakub Acana Grass Fed, mida soovitatakse eriti allergilistele ja maoprobleemidega tundlikele koertele. Toit on kergesti seeditav, toitev ja valmistatud lambalihast. Väärtuseta täiteainete asemel on tootjad välja töötanud spetsiaalse valemi, mida täiendavad paljud ürdid, köögiviljad ja puuviljad. Toidulisandid nagu majoraan, sigur, sigur, kurkum, jõhvikad, mustikad või roosiõied suurendavad immuunsust ja toetavad magu.

Brit on välja töötanud kvaliteetse teraviljavaba toidu, mis on täpselt sobitatud Sinu koera loomulike vajadustega. Tooted sisaldavad selliseid lisandeid nagu part, faasan ja lõhe, mis võimaldavad teie koeral nautida imelist täisväärtusliku toidu maitset. Brit Carnilove täiskasvanud koerte toit on kõrge valgusisaldusega (kuni 36%). See on tervisele kasulik tänu sellistele lisanditele nagu lõheõli, vetikaekstrakt ja yucca. Brit toodab ka toitu nimega Care Grain Free, mida saab kohandada vastavalt koera vanusele, suurusele või tervislikule seisundile. Tootjad on hoolitsenud koera immuunsust, karvkatte ja naha seisundit toetava valemi eest.

Teraviljavaba dieeti soovitatakse eelkõige tundlikele loomadele, kel on näiteks nahaprobleemid või allergiad. Siiski sobib see kõikidele koertele, eriti kuna nad ei seedi hästi teraviljatooteid, mis on nn odavamad täiteained. Kaalu selle toidu kasutamist, et tagada koera heaolu ja anda talle õige kogus toitaineid.

1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7