TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Ripatsid koertele

Ripats on üks mooduseid koera tuvastada. Seda on lihtne kontrollida, kui koer satub segadusse või jookseb ära. Sellele saab kirjutada või graveerida kogu info, mis laseb leidjal omanikuga ühendust võtta. Pakume laia valikut ripatseid eri materjalidest, eri värvide, kujude ja suurustega. Ripatsi saab kinnitada koera kaelarihma või trakside külge.

 

 

Millist tüüpi ripatseid on saadaval:

- plastikust ripatsid - need on kõige kergemad. Sinna saab sisestada paberi infoga - tasuks jälgida, et sinna ei satuks vett.

- keeratud torud - väikseim tüüp, mis pärast avamist sisestavad rulliks keeratud paberitüki, nende ripatsite puhul tuleb erilist tähelepanu pöörata sellele, kas nad avanevad liiga kergesti ja kas sulgur on kinni;

- metallist ripatsid - need võivad olla graveeritud, tembeldatud või kaardistatud, metallist märgid on vastupidavad ja vastupidavad, kuid võivad olla raskemad kui plastikust ripatsid;

- nahast ripatsid - neid ei ole oht puruneda, neid saab graveerida või avada, kuhu on sisestatud kirjutatud lehekülg, nahast ripatsid võivad märjaks saada;

- kummipaelad - need ei häiri koera, ei tee mingit häält ja on head pelglikele koertele ;

- graveeritud metallist ripatsid - üks osa, millel on selgelt nähtav ja püsiv kiri ;

- tembeldatud ripatsid - kõige vastupidavam ripatsitüüp, kuid ka üks raskemaid, metallist tembeldatud ja praktiliselt kustumatu;

-LED-tuledega ripatsid - lisakaitse koerale pimedal ajal, enamik neist on veekindlad

 

Ripatsi materjali valimisel lähtuge oma koera iseloomust ja eelistustest. Rahulikul, mitte väga liikuval koeral võib olla kerge ja õrnalt keerdunud ripats. Väga liikuvad, aktiivsed neljajalgsed, kellel peab igal pool olema kõige vastupidavam mudel, eelistatavalt tembeldatud või graveeritud teabega, mida on raske kustutada ja hävitada. Koertele, kes armastavad aega diivanil veeta ja ei taha vihmaga väljas olla, sobib ka kerge ja märkamatu plastikust ripats.

 

Kuidas valida õige ripats?

Õigesti valitud ripats ei tohiks olla koera jaoks liiga suur ega raske. Samuti on oluline, et ripats ei jääks karvadesse kinni ega poleks liiga kare. See ei tohi koera ärritada, sest siis kratsib koer ennast palju ja proovib sellest lahti saada.

Ripats peab olema vastupidav. Koerad ujuvad, mängivad, hüppavad, ragistavad võsas - see kõik võib tahes-tahtmata ripatsit kahjustada. Ideaalne ripatsi materjal on vee-, purunemis- ja kriimustuskindel. Neid on lai valik, et saaksime kõige parema ja vastupidavama valida.

Ripatsit valides arvesta, kuidas tekst sellele kirjutatakse. Samuti võta arvesse selle ilmastiku- ja kulumiskindlust.

 

 

Milline info sinna kirja panna?

Kõige olulisem teave, mis ripatsil peaks olema, on omaniku telefoninumber. Kui tead, et Sa ei saa sageli kõnedele vastata, on parem lisada koera teise omaniku telefoninumber. Võib esitada ka muid kontaktandmeid, näiteks omaniku aadressi või nime. Samuti tasub üles kirjutada koera nimi, kuigi sellel meetodil on nii pooldajaid kui ka vastaseid - koera nime võib kasutada tõendina, et koera varastanud isik tundis koera. Ripatsil võib olla ka tekst „Olen kadunud, palun teavitage omanikke“ või muu sarnane tekst. Tasub üles kirjutada ka andmed kiibi kohta, kui koeral on see olemas. Pea meeles, et tekst peab olema loetav ja piisavalt suur. Mõnikord, eriti väikeste ripatsite puhul, on parem anda vähem infot, kui sellest piisab koera tuvastamiseks.Ripatsit ja selle kinnitust tuleks regulaarselt kontrollida ja vajadusel asendada. Kiri peab olema loetav ja ripats ise ei tohiks olla pragunenud. Pea meeles, et sellest võib sõltuda teie looma turvalisus. Koer peaks end ripatsiga mugavalt tundma. Kui leiame, et see talle ei sobi, peaks selle välja vahetada - turul on nii palju mudeleid, et kindlasti leiame endale ja koerale sobivaima.

 

 

SOOVITATAV ARTIKKEL: