TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kausid koertele

Koeratoidu õige serveerimine võib mõjutada selle aktsepteerimist ja tahet toitu proovida. Kaussides ja tarvikutes saab ühendada praktilisuse ja esteetilisuse ning sobitada korteri sisustusega. Kausse ja toidualuseid on väga laias valikus. Erineda võivad materjal, kuju, suurus, värv või isegi kasutamine. Neid on keraamilisi, plastikust, metallist, suuri, väikeseid, topelt, kõrgendatuid jne. Ka hinnad on erinevad, nii et igaüks leiab endale ja oma lemmikloomale sobiva. Suurepärane täiendus koerte kaussidele on nende all olevad kandikud , raamid, konteinerid valamiseks. Võid valida ka praktilise ja väga mugava automaatse söötja toidu või vee jaoks või kausid reisimiseks.

 

Kas on olemas universaalne koerakauss?

Jah ja ei. Nii laiast valikust leiad konkreetse koera jaoks sobivaima, kuid see ei sobi kõigile neljajalgsetele. Tasub valida kauss, millest süües meie lemmiklooma toit alati hästi maitseb!

Koerte toidueelistused muutuvad vanusega. Üks on aga kindel - kui loom kasvab, on vaja ka järjest suuremat kaussi. Väikesed koerad või kutsikad on rahul mitte ainult väiksema nõuga, vaid ka tasasema pinnaga.

Plastikust kausid on turul kõige odavamad. Neid on saadaval paljude eri kujude ja värvidega. Neid on lihtne pesta ja toidujääkidest puhastada. Puuduseks on halb vastupidavus. Nendele tekivad kiiresti kriimustused, kus mikroorganismid, seened ja bakterid saavad hästi areneda. Neid kausse tuleb sageli vahetada, kuid madal hind kompenseerib selle ebamugavuse. Plastikust kausid on kerged, seega liiguvad nad iga koera liigutuse peale ja võivad söögikorra jooksul pool kööki läbi käia. Nendest ei ole soovitav vett serveerida. Nende krobeline mikropind koos niiskuse ja toatemperatuuriga on bakterite arenemiseks ideaalne keskkond.

Metallkausid on valmistatud roostevabast terasest. Need on esteetiliselt kaunid ja sobivad praktiliselt igasse interjööri. Sile pind on vastupidav ja kriimustuskindel, mis suurendab ka selle hügieenilisust. Metallist kausse on lihtne puhastada ja desinfitseerida ning need on pestavad nõudepesumasinas. Tavaliselt on neil eemaldatav kumm, et kauss söömise ajal ei liiguks. Tähelepanu! Mõnele metallisulamile võivad koerad tundlikud olla. Nikliga kaetud tooted võivad olla eriti allergeensed.

Keraamilised koeranõud on kõige hügieenilisemad. See materjal on väga vastupidav ja raske. See raskendab sellisest materjalist kausside liigutamist või pööramist. Neid on lihtne pesta ja puhastada, nad on ohutud, ei muuda toidu või vee maitset ja mis veelgi tähtsam, nad ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Ole ettevaatlik, sest need võivad kergesti puruneda. Pakume stiilseid keraamilisi kausse, kuid valikust võib leida ka eksklusiivseid käsitsi valmistatud kausse.

Kõiki seda tüüpi kausse saab täiustada, asetades need näiteks platvormile. Kausid asetatakse platvormile, riiulile või spetsiaalsesse paigaldusseadmesse ja need on eemaldatavad. Mõned tootjad on selle lahenduse kasutusele võtnud, et kausid paremini ära mahuksid ja teha söömine koertele lihtsamaks. Suurtel tõugudel on raskusi maapinnale kummardumisega ja mõnikord on nad standardkausside puhul sunnitud sööma lamades, mis on füsioloogiaga kokkusobimatu ja võib põhjustada erinevaid tüsistusi Kõrgelt söömine kaitseb ka selgroogu ja ei koorma lülisamba kaelaosa. Sellised kausiriiulid võivad olla interjöörile väga stiilne täiendus ja muuta tavalise kausi korteri kaunistuseks. Mõnedel riiulitel saab kõrgust reguleerida ja olemas on ka seinale paigaldatavad kausid.

Koerte kausid võivad olla üksikud või kombineeritud. Topeltkausid on praktilised ja mugavad. Neid saab kiiremini puhastada ja need võtavad vähem ruumi. Need ei sobi siiski koertele, kes toitu üle kausi ääre ajavad, sest siis segunevad kausside sisud kiiresti.

Hiljuti on müügile tulnud kummist koerakausid, mida tuntakse turistikaussidena. Tänu erilisele materjalile ja konstruktsioonile saab neid kiiresti kokku ja lahti voltida. Need sobivad ideaalselt jalutamiseks või reisimiseks, võtavad väga vähe ruumi ja on painduvad. Pärast söömist või joomist tuleb need lihtsalt veega üle loputada. Neid ei soovitata siiski igapäevaseks ja pikaajaliseks kasutamiseks. Need võivad muuta ka toidu maitset.

Dosaatoriga automaate saab kasutada nii toidu kui vee jaoks (tuntud kui purskkaevud). Need on ideaalsed hõivatud omanikule, kes soovib oma koeri kindlatel aegadel toita, kuid ei saa seda ise teha. Tooteid saab programmeerida nii, et need vabastavad õigel ajal õige koguse toitu. Automaatseid söötjaid saab kasutada nii kuivtoidu kui märgtoidu söötmiseks. Märgtoidu automaadil on lisaks jahutusfunktsioon.

Toidu kättesaadavust aeglustavad kausid. Toidu liiga ahne neelamine põhjustab õhu allaneelamist ja sattumist seedesüsteemi. See võib põhjustada gaase ja kõhuprobleeme. Koertele mõeldud aeglastel kaussidel on eri tüüpi sisendid ja augud, mis raskendavad toidu kätte saamist. See sobib koerale suurepäraselt ka mõistatuseks, nii et seda saab kasutada mänguasjana ja lisada sinna tema maiuspala.


Lisatarvikud

Praktilised tarvikud koeraomanikele. Kausialused muudavad pärast sööki puhastamise palju lihtsamaks. Mõned neist on libisemiskindlad ja hoiavad kausi paigal. Kausialused on hügieeniline lahendus neile koertele, kes armastavad toitu kausist välja ajada.

Söödamahutid on mõeldud peamiselt kuivsöödale. Tihe vint suurendab hügieeni ning võimaldab toidu lõhna, maitse ja lõhna kauem säilitada. Samuti vähendab see toidupalades mikroorganismide tekkimise ohtu. Nii et suurendame oma varusid ja säilitame avatud toiduaineid õigesti.

Sõltumata materjalist, kujust või värvist peaks hea koerakauss olema stabiilne, vastupidav ja võimaldama lihtsat söötmist. Väiksematele koertele sobivad väikesed kausid mahutavusega 300 ml kuni 1 l. Mida suurem on koer, seda suurem peaks olema kauss, keskmise ja suurte tõugude puhul 1 kuni 2 liitrit, hiiglaslike koerte puhul isegi 2 kuni 3 liitrit. Plastkausid kestavad kauem. Neid saab kasutada külmadel päevadel ja õhtutel, samas kui keraamilised või metallist kausid jahtuvad kiiremini. Sügisel või talvel õues kasutamiseks need ei sobi, sest vesi võib neis kergesti jäätuda.