TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte närimisasjad

Hammustamine on koerte loomulik käitumisviis, eriti noores eas. See mänguasi mõjutab ka lemmiklooma tervist. Kui omanik ei paku lemmikloomale sobivat mänguasja, leiab ta midagi, mida närida, sageli kahjuks mööbli või kingad...

Turul on palju koerte närimisasju. Kindlasti tasub valida ohutud tooted, mis ei sisalda kahjulikke aineid. Need on lihtsad mänguasjad, mis eemaldavad mehaaniliselt hambakivi ja -kattu, hõivates samal ajal looma aega, eriti kui tema omanikud ei ole kohal.

 

 

Koera närimisasjade eelised

Koeraomanikud peaksid alati arvestama oma lemmikloomade tervisega, sealhulgas suuhügieeniga, kuna loomad on avatud põletikule, mis tuleneb hambakivi kogunemisest. Parim lahendus selle vältimiseks on närimiskummid, mis toimivad nagu hambahari ja puhastavad soovimatuid ladestusi teie hammastelt, pakkudes samas palju naudingut.

Hea närimisasi peaks olema valmistatud turvalistest ja kahjustuskindlatest materjalidest. Võite osta üsna kõva närimiskummi, mis eemaldavad mehaaniliselt hambakivi ja puhastavad hambakivi. Soovitatav on, et koer mängiks kuni 60 minutit päevas. Selleks sobivad ideaalselt tooted, mille eluiga on lihtsalt pikem. Enne ostmist on soovitatav konsulteerida müüjaga või teiste koeraomanikega.

 

Koerte närimismänguasjade tüübid

Koertele on närimiseks saadaval palju erineva suuruse, värvi ja kõvadusega tooteid. Alati tuleks valida mänguasi, mis vastab looma vajadustele. Väiksemad koerad ei pruugi tahta suuremaid mänguasju, mis ei mahu nende suhu. Nende jaoks on mõeldud väikesed ja kerged tooted, suurte toodete miniversioonid. Ka väike koer suudab need lõugade vahel hoida, nendega mängida või neid püüda. Suurte tõugude omanikud ei tohiks aga selliseid tooteid valida. Väike mänguasi võib koera suhu kinni jääda ja pehme materjal, millest see on valmistatud, võib kergesti puruneda ja koer neelab selle tükid alla. Lemmikloomapoed pakuvad igale loomale täiuslikke närimismänguasju. Kahtluse korral tasub alati nõu küsida.

Närimismänguasju ei pea hoidma ainult kodus, need sobivad suurepäraselt ka jalutuskäikudele. Kui loom teab, et see on tema mänguasi, võtab ta selle meeleldi vastu. Nende lemmikloomade jaoks, kes ei karda vett, tasub valida ujuvatest materjalidest mänguasjad. Ujumine on suurepärane viis loomadele vormis püsimiseks. Samuti on loomale väga suureks rõõmuks oma omanikuga koos aega veeta.

 

Mida kutsikale närimiseks valida? Kuidas harjutada koera uue mänguasjaga?

Iga noore koera omanik teab, kui väga kutsikad kõike närida armastavad, eriti kui neil hambad kasvavad. Sageli tähendab see aga rikutud esemeid kodus. Seepärast tasub koera harjutada, et tal on oma mänguasjad, mida võib närida juba esimestest kuudest alates. Nii jätab ta rahule mööbli, kingad ja sokid.

Aga mida teha, kui koer eelistab ikkagi kingi, mitte mänguasju närida? Sel juhul tasub osta mänguasi, mis sarnaneb kingadele. Selliseid tooteid on palju saadaval. Kui kutsikas tahab ikka ja jälle kingade juurde tagasi pöörduda, võib mänguasja sinnasamasse jätta ja oodata, kuni koer selle vastu huvi tundma hakkab.

Jahikoerte omanikud kasutavad lindude või muude loomade närimistooteid.

 

Kas koerale saab närimismänguasju ka ise teha?

Koeraomanikud võivad kunstlikust või naturaalsest materjalist ka ise närimismänguasju teha. Siiski tasub kunstmaterjalist mänguasjade tegemisel arvestada, et materjal ei kahjustaks looma ühelgi viisil, ja omanikud ei pruugi alati teada, mida vältida. Sama kehtib ka naturaalsete materjalide kohta, näiteks lihapoest ostetud toodete puhul me ei tea, kas need on loomale ohutud või kas ta saab teatud sorti liha süüa. Seetõttu peaks eriti algaja lemmikloomaomanik valima valmis ja testitud tooted, mis on heades lemmikloomapoodides kergesti kättesaadavad.

 

1 2
1 2