TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte kuivtoit

Koeratoidu valik on üks olulisemaid otsuseid, mida loomaomanik teeb. Toit mõjutab lemmiklooma elu paljusid aspekte. Kuivtoit peaks olema võimalikult täpselt kohandatud koerte individuaalsetele omadustele. See tagab, et koer jääb terveks ja heas vormis aastateks ning naudib oma elu igas eluetapis - noortest kuni vanemateni. Igal koeral on erinevad toitainete vajadused ja ta vajab erinevat energiakogust. Koera kehv toitumine võib lõppeda puuduste, siseorganite liigse koormuse, seedeprobleemide või liigse kehakaalu tõusu/languse tõttu. Milline on siis parim lemmiklooma poes saadaval olev kuivtoit? Eelkõige kvaliteetne ja hästi valitud soodne koeratoit.

 

 Parim kuiva koeratoit

Praegu on lemmiklooma poodides saadaval terve rida koerte kuivtoidu variante, näiteks platinum koeratoit,   royal canin koeratoit, brit fresh koeratoit, ziwi koeratoit, chappi koeratoit, biomill koeratoit

healthy paws koeratoit. Iga hooldaja võib leida toote, mis vastab tema ja tema koera ootustele ja eelistustele. Tootjad  on osakonnad isikupärastanud ja väga täpselt kindlaks määranud.

Kuivtoitude suur valik võtab arvesse ja on võimalik arvestades:

Koera vanus

 • töökoerad,
 • madala aktiivsusega
 • väga kõrge aktiivsusega

Koera tervislik seisund ja võimalikud terviseprobleemid

 • allergiad, nt toidu- või nahaallergiad,
 • talumatus, nt teravilja suhtes,
 • ülekaaluline,
 • kastreerimine,
 • taastumine

Koera suurus

 • toit täiskasvanud keskmise suurusega 
 • toit täiskasvanud väikestele koertele
 • suurte tõugude koeratoit


Mõned lemmiklooma poes saadaval olevad kaubamärgid valivad valemid ka vastavalt looma suurusele, näiteks on olemas toidud täiskasvanud keskmiste tõugude koertele, mis on kõige levinumad,eukanuba koeratoit, acana koeratoit, monge koeratoit, brit care koeratoit, bozita koeratoit

happy dog koeratoit, koeratoit platinum.Neid iseloomustab keskmine kalori- ja valgusisaldus. Väikeste koeratõugude täiskasvanute toidud on seevastu vähem kalorsemad ning mineraalide ja valkude suhe on väiksem kui suurte tõugude puhul. 

Koerte talumatuse korral võib teraviljavaba toit olla parim valik,brit koeratoit,  farmina koeratoit, polaris koeratoit et koera  organismi leevendada.

Kuivatoitude hulgas on ka terapeutiliste kuivtoitude rühm - veterinaartoidud,royal canin hypoallergenic koeratoit , brit koeratoit , specific koeratoit mida loomaarstid soovitavad ja kasutavad lemmikloomade ravimisel. Siiski on need toidud koeratoit brit, hills koeratoit, enamik neist on individuaalselt ette nähtud ja soovitatud. Neid ei tohiks kasutada üksi ilma veterinaararsti järelevalveta.

 

Esmaklassilise kuiva koeratoidu eelised

Kuivtoit on väga praktiline ja mugav lahendus hõivatud koera hooldajatele. Need toidud on täielikult tasakaalustatud, mitmekesised ja maitsvate lisanditega ning sisaldavad tihendatud toitaineid. Hooldaja jaoks tähendab kuivtoit eelkõige koera pikaajalist toitlustamist ning lihtsat doseerimist ja söömist. Lisaks külmpressitud koeratoit ei ole vaja külmkappi ega spetsiaalset pakendit kuivtoidu säilitamiseks, mis muudab söötmise lemmikloomaga reisides oluliselt lihtsamaks. Koera lemmik toidust valmistatud üksikud krõpsud võivad sobida ka preemiaks või treeninguliseks maiuspalaks.

 

Kuidas valmistatakse kuiv koeratoitu?

Kuiva koeratoidu valmistamisel kasutatakse ekstrusiooni tehnoloogia. Esialgu jahvatatakse kõik kuivad koostisosad peeneks ja seejärel segatakse need kõrgel temperatuuril märgade toodetega. Ekstruuder surub toiduvõlli kõrge rõhu all kokku ja lõikab selle õigesse graanulite vormi. Nüüd on jäänud vaid sööda kuivatamine ja jahutamine. Viimane etapp hõlmab krõpsude katmist kaitsekattega. Suur osa teraviljast ja süsivesikutest on vajalik selleks, et anda valmistoidule selle vorm, kõvadus ja kooskõla. Need annavad massile selle plastilisuse.

Kuivatoidu tootmisprotsessi käigus toimub dehüdratsiooni protsess. Seetõttu on neid ainult umbes 10% vett.

 

Kuidas valida parim täiskasvanud koeratoit ja teistele vanuserühmadele?

Sobivat koeratoitu peaks iseloomustama kõrge lihasisaldus, st see peaks koosnema ligikaudu: 85% loomse päritoluga tooted (50% liha, 20% rups, 15% kondid) ja 15% taimse päritoluga tooted (10% köögiviljad, 5% puuviljad). Tootjad kasutavad kuivas koeratoidus kuivatatud või värsket liha. Kuivatatud liha sisaldus võib olla 20-40%, samas kui värske liha sisaldus on kuni 70% (vastab umbes 25% kuivatatud lihale).

Valige lemmikloomapoes variant, võttes arvesse kõige levinumaid kuivtoitude maitseid: lõhe kuivtoit, lambaliha kuivtoit, kana kuivtoit või küüliku kuivtoit. Kui te ei tea, milline maitse sobib teie koerale, võite leida kuivtoidu proove, valige kvaliteetne kuivtoit.

 

Milline peaks olema kuiv koeratoidu koostis?

Toidu koostis peaks olema võimalikult lühike ja lihtne. Soovitatav on vältida teravilja (või nii vähe kui võimalik) ja minimeerida süsivesikute andmist koertele. Koeratoit peab sisaldama Omega-3 ja Omega-6 küllastumata rasvhappeid ja vitamiine, mis on organismi nõuetekohaseks toimimiseks hädavajalikud. Muud olulised elemendid toitumises on mikrotoitained, mikroelemendid ja abrasiivained. Sobiv kuivtoit ei tohiks sisaldada säilitus-, värvi- ega maitse- ja lõhna- lisandeid.

Tasub märkida, et koera seedesüsteem on kohandatud sööma peamiselt loomseid valke sisaldavat toitu, millele järgnevad loomsed rasvad. Sellised ained on nende poolt kõige kergemini imenduvad ja kasutatavad. Premium-toidud on kõrgeima loomse valgu osakaaluga toidud; need annavad teie koerale küllastustunde ja toitumise. Seetõttu on need pikemas perspektiivis tõhusamad ja kuluefektiivsed. Madala kvaliteediga toidu puhul tunneb lemmikloom end rahulolematuna ja tal on pidev iha, mistõttu suurenevad inimeste laudade juures toimuvad sund katsed.

 

Koeratoit - annustamine

Kuivatoidu tootjad esitavad toitumissoovitused pakendil ja selle teabe võib leida ka lemmikloomapoes tootelehel. Siiski on oluline meeles pidada, et iga koer on erinev ja reageerib toidule erinevalt. Tootja poolt antud annuseid saab kohandada vastavalt teie lemmiklooma vajadustele, tavaliselt 10-20% rohkem või vähem.

Ei tasu sundida oma lemmiklooma sööma koeratoitu, mis talle lihtsalt ei meeldi, ja kuna valik on nii lai, valige selline variant, mida teie koer armastab.

 

Hea koeratoit - kuidas selle eest hoolitseda?

Kuivatoitu tuleks hoida varjulises, kuivas kohas toatemperatuuril. Pakend tuleks sulgeda võimalikult tihedalt. Koeratoitu ostes kohandage pakendi suurust - nii, et kõnealune kuivtoit ei jääks avatuks kauemaks kui kuu või kaks. Soovitatav on iga päev pesta koera toidunõusid, visata ära söömata jäänud toit ja valada sinna uut toitu. Teie koeral peab olema lihtne juurdepääs värskele, toatemperatuuril olevale joogiveele. 

1 2 3 4 5 6 7 8
... 28
-68%
Royal Canin mini Adult 8 kg

**** *

48.10
149.00
-63%
Fitmin Dog For Life Puppy 15 kg
Fitmin Dog For Life Puppy 15 kg

**** *

42.00
114.00
-70%
JOSERA Dog Miniwell 15kg

**** *

47.50
159.80
-70%
JOSERA Dog High Energy 15 kg

**** *

46.40
154.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 28