TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Toit vanematele koertele

Eakas koer vajab erilist hoolt. Tõenäoliselt soovib iga omanik, kes armastab oma koera, hoida teda pikki aastaid tervena ja elujõulisena. Õige toit aitab teie vanemal koeral toime tulla vanadusest tulenevate muutustega, võimaldades tal nautida heaolu ja tasuda seda teile oma hellusega.

 

Millised muutused kaasnevad vanadusega?

Sõltuvalt tõust toimub koera vananemine erineval ajal. Üle 10 aasta vanuseid koeri nimetatakse tavaliselt vanemateks koerteks. Suurtel tõugudel ilmneb vananemine varem, väikestel tõugudel veidi hiljem. Nii nagu inimestel, on ka vanemate koerte kehas mitmeid pöördumatuid muutusi. Ainevahetus aeglustub märkimisväärselt, maks ei suuda töödelda suuri rasvasisaldusi, hambad on nõrgemad ja hakkavad sageli välja kukkuma ning mõned neist tuleb loomaarstil eemaldada. Eakate lihased ei ole enam nii tugevad ning liigesed kaotavad paindlikkuse ja liikuvuse. Neid muutusi ei saa peatada, kuid õige toitumisega saab nende arengut aeglustada.

Milline toit sobib vanemale koerale?

Vanema koera toit peaks olema väga toitev ja toitaineterikas. Selle seeditavus peaks olema väga hea, sest seedetrakt ei toimi enam nii nagu vanasti. Eakatele mõeldud toitu iseloomustab vähendatud energiasisaldus, et vältida kehakaalu suurenemist, ning vähendatud valgu- ja rasvasisaldus.

Eakate puhul saate valida kuivtoitu ja märgtoidu vahel. Hambaprobleemidega ja valusate igemetega koerad ei saa sageli hakkama kõvade kuivtoidutükkidega. Kui teie koera söögiisu on äkki vähenenud või kui ta üldse ei söö enam, proovige anda talle märgtoitu, isegi koos vähese veega. See praktika aitab vanematel koertel sageli neelata ja süüa. Seega tasub vanemale koerale toitu valides pöörata tähelepanu tema lõualuu seisundile ja kaaluda, kas ta suudab toidutükke närida.

Vanema koera lõhna- ja maitsemeel on nõrgem, seega peaks vanema koera toit olema väga aromaatne ja maitsev, et julgustada teda sööma ja äratada temas söögiisu.

Eakate toit peaks olema tasakaalustatud ning sisaldama liha, köögivilju ja puuvilju. Ravimtaimed stimuleerivad ja toetavad loomulikult seedimist ja teisi keha funktsioone. On oluline, et eakate koerte toit oleks kergesti seeditav. See ei tohiks ärritada vanema koera magu. Tasub valida spetsiaalne eakatele mõeldud toit, mis on rikastatud glükoosamiini ja kondroitiiniga, mis tugevdavad liigeseid ja luid, ning mida on täiendatud lina või siguriga, mis on looduslikud koostisosad toetamaks seedimist ja kogu seedesüsteemi. Samuti on eakatele kasulik, et nende toitumine sisaldaks A-, C- ja B-vitamiine, mis on eriti kasulikud organismi vastupanuvõime ja nägemise parandamiseks. Küllastumata rasvhapped on eaka koera toitmisel väga olulised, sest need tugevdavad eaka närvisüsteemi, hoiavad koera elujõulisena ja parandavad tema immuunsust.

Vanematele koertele mõeldud toitu valides peaksite valima seda oma koera jaoks. Iga koer on erinev. Tema keha vajab veidi erinevaid koostisosi. Samuti on olemas eakatele mõeldud toidud, mis tegelevad spetsiifiliste vajadustega, st võite valida eakatele mõeldud toidud, mis tugevdavad liigeseid, karvkatet ja nahka, rasvumisvastased toidud vanemaealistele jne.

Vanema koera toitmisel tuleb uusi tooteid kasutusele võtta väga ettevaatlikult, pikendada üleminekuperioodi ja valida koostisained hoolikalt. Vanemaid koeri tuleks samuti sööta sagedamini, kuid väiksemate portsjonite kaupa.

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5