TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koerte asemed, transpordikastid ja puurid

Koera ase ei peaks olema ainult magamiskoht, vaid ka omamoodi varjupaik. Seepärast peaksid valima aseme, mis vastab Sinu lemmiklooma vajadustele. Ase peab olema mugav ja mõnus, et koer sooviks sinna tagasi pöörduda ja puhata. Kuigi aseme välimus ei peaks olema kõige olulisem, on omanikul lai valik ja palju võimalusi aseme kohandamiseks interjööriga ning samas ka lemmikloomaga. Asemeid on eri värvi, erisuguse kujuga ja need on valmistatud erinevatest materjalidest. Punutud, kangast, plastikust, ortopeedilised asemed või hoopiski tekk või kuut? Millise aseme valib Sinu koer?

 

Millist aset koerale valida?

Koera magamiskoha valimise põhikriteeriumiteks on suurus ja materjal. Ükskõik, kas koer on suurt või väikest kasvu, mõõda ära tema pikkus ja lisa sellele umbes 15 cm. See on keskmine varu, mida peaks hoidma, et koer saaks mugavalt lamada. Nii saab koer vabalt ringutada ja puhata. Materjal on omaniku eelistus, kuid valima peaks materjali, mida on suhteliselt lihtne puhastada, mis on vastupidav, kuid samas pehme ja koera kehale sobiv. Asemeid on mitut tüüpi:

Riidest asemed on suurim pakutav tooterühm. Need on pehmed, disainermustrite ja erinevate värvidega. Loomadele meeldivad need väga. Enamikul riidest pesadel on võimalik alumine padi eemaldada ja pesta, muutes selle puhastamise palju lihtsamaks. Erineva kujuga.

Plastikust koerte pesad on kõige lihtsamad ja soodsamad. Need on tugevad ja jäigad. Magamiskoha mugavamaks ja pehmemaks muutmiseks on soovitatav kasutada sellega koos patju või tekke. Kuumadel päevadel on need sageli jahedamad. Tavaliselt ovaalse kujuga.

Punutud asemed näevad kaunid välja ja sobivad praktiliselt igasse interjööri. Neid iseloomustab vastupidavus, ergonoomilisus ja mugavus. Sageli on sellised asemed käsitsi valmistatud. Need on orgaanilised tooted, mida on saadaval erinevates suurustes. Enamasti on need ovaalsed, kuid leidub ka kandilisi. Punutud ase tuleks katta teki või padjaga.

 

Ortopeedilised koerte asemed

Degeneratiivsete liigese- või seljaprobleemidega koertele soovitatakse ortopeedilisi asemeid. Need on kõrgekvaliteedilised tooted, mis kohanduvad koera kehaga ja pakuvad liigestele tõhusat leevendust. Tihtipeale on need asemed täidetud silikoonpallidega, mis pakuvad koerale puhkuse ajal lisaks mikromassaaži.

Nõudlikele koertele ja nende omanikele on tootjad välja töötanud spetsiaalsed tootesarjad, mis on kui unistuste täitumine - eksklusiivsed koeravoodid. On olemas palju erinevaid kujusid, värve, lõikeid jm. See võib olla nahast koeraase, tugitool, madrats, terve majake või koguni loss. Saadaval on ka eritellimusel või käsitsi valmistatud tooted. Taolised disainerite loodud koerte magamiskohad on loomaarmastajatele tõeliseks rõõmuks. Need täiendavad suurepäraselt ka korterit. 

Koerte asemeid on saadaval paljudes erinevates vormides, näiteks tekid, diivanitekid, jahutus-, termo- või automatid ja pesad, kuid ka puurid või kuudid. Olenevalt suurusest sobivad kõik aseme tüübid nii suurtele kui väikestele koertele. Põhiline, et ase oleks valmistatud materjalidest, mis on loomadele ja inimestele ohutud.

Enne ostmist tasub jälgida, millises asendis loom kõige sagedamini magab. Kui kerratõmbunult, võib sobida ovaalne ase. Seevastu koer, kes end magades pikalt välja sirutab, tunneb end mugavamalt pigem piklikul kandilisel asemel.Igapäevaselt kasutatav magamiskoht peab olema hea ja mugav. Koer peab tundma end turvaliselt ja saama rahulikult puhata. Ase peaks olema ainult temale kuuluv territoorium. See tähendab, et koera ei tohiks häirida, kui ta oma kohas on.