TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Harjad ja kammid koertele

Harjamine on koerale väga oluline - see eemaldab pusad ja lahtised karvad ning masseerib koera nahka, mis omakorda aitab vabaneda surnud naharakkudest ning ergutab karvakasvu.
Harjamist peaks alustama 2 kuu vanuselt. Miks nii vara? Koerale tuleb anda aega harjamisega harjumiseks. Kui koer on harjunud, muutub kammimine koos kiituse ja paitamisega meeldivaks rituaaliks.

 

Kuidas valida õige koerahari või -kamm?

Harjade suur valik võib tekitada peavalu, nii et siin on veidi rohkem teavet harjade tüüpide kohta ja selle kohta, milline neist sobib Sinu koerale.Valikus on järgmist tüüpi vahendid:

  • karvaharjad - mitmekülgsed harjad neile, kes ei tea, millist valida. Sobivad praktiliselt igasugusele karvkattele. Mida õhem ja pikem on karvkate, seda õhemad ja pikemad peavad olema harjased, et vältida koera karvade liigset takerdumist ja valu tekitamist. Harjade harjased on enamasti valmistatud looduslikest materjalidest, mistõttu on need kallimad ja tänu kõrgele kvaliteedile kestab toode aastaid.
  • Plastikharjastega harjad - ideaalsed vereringe stimuleerimiseks ja massaažiks. Harjaste otsad peaksid olema ümarad, et koera mitte vigastada.
  • Looduslike ja vasest harjastega harjad on kombinatsioon harjastest ja looduslikest harjastest. Need on tavaliselt ovaalse kujuga. Veendu, et harjased on jäigad ja mitte liiga suure surve all. Vastasel juhul ei täida hari oma funktsiooni. Soovitatavad karvale läike andmiseks ja surnud karvade eemaldamiseks.
  • Kamm on suurepärane vahend millega kammimist alustada. Sellega saab harjata koera karvkatet. Kamme on kahte tüüpi - üks pusade lahti harutamiseks ja teine, tihedate hammastega kamm, kirpude eemaldamiseks.
  • Tihedad kammid - on olemas tihedate piidega kammid, mis võivad olla tehtud erinevatest materjalidest: metallist või kummist. Kummiharjased on ideaalsed karvkatte harjamiseks ja surnud karvade eemaldamiseks, samuti mustuse eemaldamiseks karvkattelt. Metallist sobib suurepäraselt pika ja lokkis karva põhjalikuks kammimiseks.
  • Trimmer - kasutatakse kõige sagedamini jämeda karvkattega koerte hooldamiseks, kes ei käi palju väljas ja kelle karv iseenesest välja ei lange, näiteks terjerid. Trimmer eemaldab surnud karvad, jättes alles ainult terved, nii et koera karvkate on taas ilus ja läikiv.
  • Furminaator - ideaalne lahtise aluskarva eemaldamiseks. Eemaldab 2/3 lahtisest aluskarvast. Karv jääb tervem ja läikivam ning harjamine ei ole enam nii väsitav.