TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koeratoidu säilitamine

Toidu nõuetekohane säilitamine, nii märg- kui kuivtoidu puhul, vähendab saastumise, riknemise ja mikroorganismide või hallituse ohtu. Samuti parandab ja pikendab see oluliselt toidu värskust ja maitset. Meie pakkumine sisaldab erineva suuruse ja kujundusega toidunõusid, samuti torukaasi, korve ja märgtoidu purkide kaasi.

 

 

Kuidas valida õige konteiner koeratoidu säilitamiseks?

Parim säilituskonteiner vastab teatud nõuetele.

Säilitusnõu peab olema õhukindel. See aitab vältida bakterite ja muude mikroobide arengut ning toidu sisse sattumist. Tihedalt sulgemine vähendab ka lõhnade levikut, nii et toit maitseb sama hästi kui avamisel ja spetsiifilised toidulõhnad ei levi kogu ruumis.

Teiseks on oluline konteineri puhastamine. Seda tuleb regulaarselt pesta, seega tuleb kasuks, kui seda saab pesta kiiresti ja tõhusalt. Säilituskonteiner peaks olema lihtne, ilma ebavajalike avadeta. Materjal mõjutab konteineri hügieenilisust. Plastikust konteinerit on kõige lihtsam puhastada ja desinfitseerida. Materjali valikul tuleb arvestada pesemise ja hilisema kuivatamisega, sest see võtab palju kauem aega kui tavaline valamus pesemine. Metallist toidukonteinerit tuleks roostetamise vältimiseks põhjalikult kuivatada ning jälgida, et toidule ei tekiks metalset lõhna ja maitset, mis enamikele koertele ei meeldi ning mida nad väldivad.

Kuivtoidu konteiner tuleks valida vastavalt ostetava toidu kogusele. Konteiner peaks olema üsna täis, pole vaja osta suuremat konteinerit, kui see enamasti tühi on. Kui konteiner on suur ja toidupakend väike, pane originaalpakendis toit konteinerisse. Kuivtoidu konteineris võiks olla väike auk valamise jaoks. See vähendab õhu, tolmu ja mustuse sattumist toidule. See muudab ka kogu konteineri hermeetilisemaks.

Kuidas säilitada märgtoitu?

Märgtoitu tuleb peale avamist külmas hoida. Selleks, et lõhnad külmikus ei leviks, on sobivaks lahenduseks märgtoidu jaoks mõeldud säilitusnõu või spetsiaalsed konservikarpide kaaned. Lisaks oma maitse- ja lõhnaomadustele vähendavad nad, nagu kuivtoidugi puhul, mikroobide kasvu toidus ja säilitavad toidu niiskusesisalduse.


Märgtoidu säilituskarbid peavad olema lekkekindlad. Neid on võimalik nõudepesumasinas pesta ja ka külmutada. See võimaldab osa suurtes purkides olevat toitu pikemaks ajaks külmutada.

Säilituskarbid on suurepärane lahendus inimestele, kes oma koeri igapäevaselt või kasvõi aeg-ajalt märgtoiduga toidavad. Kaaned on saadaval erinevates suurustes, need on nõudepesumasinas pestavad, lamedad ja haakuvad suurepäraselt purgi servade külge.

Torukorgid toimivad sama hästi kui tavalised korgid. Need on mõeldud peamiselt pastade ja muude pressitud toitude, tavaliselt toidulisandite ja ravimite jaoks. Takistavad toidu kuivamist. Torukorkide eeliseks on lihtsam doseerimine ja väljastamine. Korpused on valmistatud plastist, mis võib toiduga kokku puutuda. 

Kuidas koera maiuseid säilitada?

Hõrgutisi saab hoida suletud väikestes anumates, näiteks toidu säilituskarpides. Need tagavad õhu, värskuse, krõbeduse ja maitse. Kuivi maiuspalasid saab säilitada originaalpakendis ja suuremates karpides.

Koera maiuseid saab hoida suletud väikestes mahutites, näiteks kuivtoidu säilitusnõudes. Õhk ei pääse ligi ning värskus, krõbedus ja aroom säilivad. Peale kuivtoidu võib teist toitu säilitada originaalpakendis ja paigutada suurematesse nõudesse.

Koera treenides on parim lahendus treeningkotid Need on mõeldud treenimiseks - võimaldavad roogadele hõlpsat ja kiiret juurdepääsu, avanevad sujuvalt ja on valmistatud kergesti puhastatavatest materjalidest. Maiuste säilitamiseks mõeldud kotid on valmistatud kangast, seega on parem valida mudel, mille materjal ei korja endasse toidujääke ning kuivab kiiresti.


SOOVITATUD ARTIKLID:

Koeratoidu õige säilitamine