TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koerte käärid

Koera karvkatte hooldamine nõuab palju teadmisi ja häid vahendeid. Karvkatte õige hooldus varieerub sõltuvalt koeratõust. Osade koeratõugude karvu lausa peabki kärpima. Pakume neile ja nende omanikele kvaliteetseid tööriistu - erinevaid kääre karvade trimmimiseks. Valikus on sirged käärid, fileerimiskäärid, ümarate otstega käärid või turvakäärid. Uuri, millised on erinevused ja mida valida. Inimestele mõeldud kääre ei tohiks koera karva lõikamiseks kasutada, sest need muutuvad kiiresti nüriks ning võivad kahjustada koera karvu ja vigastada tema nahka.

 

Valida on järgmist tüüpi kääride vahel:

- Tavalised sirged käärid - peaksid olema parima kvaliteediga, valmistatud tugevast, roostevabast materjalist. Sirgeid kääre kasutatakse igasuguse karvkatte lõikamiseks. Nende suurus peaks vastama koera suurusele. Liiga suuri kääre on ebamugav kasutada ja need võivad väikest energilist koera vigastada. Sirgete kääridega saab karvu lõigata seljalt, külgedelt ning käppadelt. Sirged käärid ei sobi näokarvade lõikamiseks. Vale tehnikaga on oht karv nö „treppi“ lõigata.

- Harvendamiskäärid on spetsiaalsed käärid, mis on ühelt poolt sirged ja siledad ning teiselt poolt hammastatud. Harvendamiskäärid hõrendavad karva ja jätavad loomuliku välimuse. Need annavad karvkattele kerguse ja volüümi. Harvendavad käärid on ohutumad ja ei lõika karva sisse auku, mida sirgete ja ümarate kääridega on võimalik teha ühe vale liigutusega. Neid kääre saab kasutada iga kehaosa karva lõikamiseks. Harvendamiskäärid on väga teravad, seega tuleb kasutamisel olla ettevaatlik.

- Ümarad käärid - kääride üks külg on ümar ja teine sirge. Kääre kasutatakse karvkatte poolringis lõikamiseks. Ümarad käärid sobivad suurepäraselt pea, käppade, kukla või voltide vahelise karva lõikamiseks. Ümarate kääride kasutamisel pea siiski meeles, et nende, nagu sirgete kääridegagi, võib korraga karvkatte sisse augu lõigata.

- Turvakäärid - tundlike ja kergesti vigastatavate piirkondade lõikamiseks. Sobivad ideaalselt suuümbruse või käppade pügamiseks. Nad on üsna väikesed ja nüri otsaga. Teravad terad võimaldavad karva õigetest kohtadest kiiresti ja ohutult lõigata.

 

Kuidas koera karva lõigata? Mida peaksid teadma enne koera karvade lõikamist?

Karva lõigatakse alati peale selle puhastamist ja pesemist (eelistatavalt hetk enne protseduuri).  Kääride kasutamine määrdunud karvkattel muudab need ebatäpseks ja kasutuskõlbmatuks.

Enne kääride ostmise tasub meeles pidada, et kõige olulisem on siinkohal töö kvaliteet. Kääridega lõikamise suhtes võid alati nõu pidada hea juuksuriga, kes oma tööd hästi tunneb.

Igale koerale karvade lõikamine ei sobi. Teisalt on kääridega pügamine alati parem variant kui koera paljaks raseerimine. Pügada võib ka koeri kel puudub aluskarv ning karv kasvab korralikult tagasi.Koerad, kelle karvkate sobib kääridega lõikamiseks, on näiteks Malta bichon, Shih Tzu ja puudel. Mõnda kohta saab veidi kärpida saksa lambakoertel, malamuutidel, samojeedidel ja spitsidel. Pea meeles, et karva eest hoolitsemine peaks aitama säilitada hügieeni, tervist ning naha ja karvkatte head seisundit. Karvkattel on palju tähtsaid funktsioone, mistõttu on tähtis selle eest hoolitseda ja hoolt kanda, mitte oodata viimase hetkeni. Koera tervis on alati kõige tähtsam ja seda ei tohiks tähelepanuta jätta.