TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Koerte traksid

Kas Sinu koer kõnnib palju? Kas Sinu koeral on õrn kael, millele kaelarihm jälje jätab, või ehk ta lihtsalt ei talu selle kandmist? Sel juhul võib klassikalise kaelarihma asemel kaaluda trakside kasutamist. Valik on nii lai, et igaühele leiab midagi sobivat. Sõltuvalt lemmiklooma suurusest võib osta suurtele või väikestele koertele mõeldud trakse, samuti jooksmiseks, autosõiduks või jalutamiseks sobivaid ning pehmeid trakse tundlikele koertele.
 

 

Millised traksid koerale valida?

Traksid on suurepärane lahendus, mis on mitmes mõttes paremad kui tavalised kaelarihmad. Hästi valitud, sobiva lõike ja suurusega traksid kohanduvad looma iga liigutusega. Need ei piira teda. Enamik koerte trakse on valmistatud nailonist, väga vastupidavast materjalist, mis on nii paindlik kui ka pehme. Selliseid trakse võib kasutada aastaid.


Tootjad pakuvad laia valikut trakside tüüpe, lõikeid ja värve. Lihtne on leida unikaalsed väga stiilsed traksid, mis lausa kaunistavad looma. Sageli saadaval ka eksklusiivse disainiga, käsitsi valmistatud ja tikitud traksid. Kõige olulisem kriteerium trakside valikul peaks siiski olema nende sobivus koera kehale. Enne seda tüüpi trakside ostmist tuleks koer üle mõõta - tarvis oleks rindkere, kaela ja käppade mõõtmeid alates kaenlaalustest. Hõlpsasti võib leida trakse ka hiiglaslikele või miniatuursetele koertele. Kuigi traksid on reguleeritava pikkuse, laiuse ja ümbermõõduga, tuleb meeles pidada, et väikese koera, näiteks Yorkshire'i terjeri, traksid on täiesti teistsuguse struktuuriga kui suure koera traksid.

 

Koeratrakside funktsionaalsus

Sõltuvalt sellest, kuidas ja kui tihti Sa oma lemmikloomaga aega veedad, peaksid valima ka sobivad traksid. Kandetraksid on pehmed ja stabiilsed, kuid need on mõeldud peamiselt omanikule ja koerale. Siit leiad suurima valiku erinevaid värve ja mustreid. Sagedasemaks ja aktiivsemaks liikumiseks võib osta koerale jooksutraksid, mida saab kasutada ka jalgrattaga. Nende disain on maksimaalselt ohutu ja kinnitused on vastupidavad, vähendades koera lahtipääsemise ohtu. Sellised traksid ei sooni tavaliselt, see väldib võimalikke kriimustusi või hõõrumisi. Pehmed traksid on paindlikud ja kauni voodriga.

Koer, kellele meeldib reisida ja kes sõidab sageli autoga, peaks olema korralikult kaitstud. Selleks saab kasutada koerte autosse mõeldud trakse, mis muudavad sõidu ohutuks, kuid mugavaks. Nendel traksid on kinnituspunktid nagu inimeste turvavööl, need on suhteliselt lühikesed, kuid laiad. Nende pehme vooder ei ärrita koera ja muudab reisi meeldivaks.

Saadaval on ka koerte helkurveste, mis võiksid olla pimeda aja jalutuskäikudel lausa kohustuslikud. Need parandavad koera nähtavust ja suurendavad oluliselt ohutust.

Koerte trakside kasutamine võimaldab looma paremini kontrollida. Koerte puhul, kes jalutuskäigu ajal end minema rebivad, ei tööta kaelarihm ja traks ei jää kaela külge kinni ning omaniku jõud kandub üle suuremale alale koera kehast, mis muudab põgenemise peatamise tõhusamaks ja vähem valulikuks.

1 2
1 2