TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Mängud koertele

Parimad mänguasjad koertele on need, mis lisaks rõõmu pakkumisele mõjutavad positiivselt looma arengut. Koera õppemänguasjad töötavad eelkõige intellekti ja lõhnataju kallal. Kõige kuulsam tüüp on pall, mida saab kasutada maiuspalade peitmiseks.

Koerte mänguasjade valik on väga lai. Arendavad ja interaktiivsed koeramänguasjad on viimasel ajal muutunud üha populaarsemaks. Esimesed arendavad koera mõtlemist, teised võimaldavad iseseisvat mängimist. Mänguasjades on järjest rohkem ka nende kahe omaduse kombinatsioone.

 

Interaktiivne koerte mänguasi - automaatne pall

Üks interaktiivseid koerte mänguasju on automaatne pall, mis vibreerib ja hüppab ise. Selle funktsiooni tagab sisseehitatud akutoitel töötav mehhanism. Mänguasi liigub dünaamiliselt ja juhuslikult. Paljud mudelid on ka rõõmsa muusika ja valgusega. See pall hoiab koera füüsiliselt aktiivsena ning äratab ka jahiinstinkti, kui koer seda taga ajab. Mänguasja keskmine hind on 12 eurot.

 

Koertele mõeldud arendavad mänguasjad - pallid maiustustega

Lemmikloomapoodides müüakse mitmesuguseid arendavaid koerte mänguasju, kuid üks populaarsemaid on pall, milles on peidus maiuspalad. Selles mänguasjas on koos kaks asja, mida loomad armastavad - saladus, mille leiab lõhna järgi, ja suupiste, mis on toredaks preemiaks mõistatuse lahendamise eest. Sõltuvalt raskusastmest on olemas eri tüüpi suupistepallid - suurte aukudega ja väikeste aukudega mudelid.Maiustusega pall arendab koera oskust seostada põhjust ja tagajärge, on kaasahaarav ja õpetab, et probleeme saab lahendada mitmel moel, mitte ainult jõuga. Pealegi ei hakka sellise palliga koeral ka üksinda kodus igav. Omaniku tagasituleku ootus möödub kiiremini ja meeldivamalt.

 

 

Nutikad mänguasjad koertele - muud näited

Nutikad koeramänguasjad võivad olla seest õõnsad ja peita endas auhinda. Mängu eesmärk on leida peidetud maiuspala. See täiustab käsklusi: otsi, jäta, anna, võta, ning pakub ka lõhnataju ja luure treeningut. Keskmiselt maksab selline mänguasi eest 18 eurot.Veel üks hariv mänguasi on toidupüramiid / pusletorn. See koosneb mitmest tasandist, kus ülalt langetatud maiuspalad liiguvad alla. Kui nad jõuavad viimase juurde, valguvad nad põrandale. On olemas ka versioon, kus selleks, et laskuda madalamale tasandile, tuleb tõmmata vastavast nöörist, mis avab lõksuukse. Mänguasi on saadaval nii läbipaistvas kui ka mitmevärvilises värvitoonis. Paljud mudelid on reguleeritavad raskusastme ja tasemete vaheliste aukude suuruse poolest. Toidupüramiid on kaasahaarav tegevus ja sõltuvust tekitav mõistatus. Mänguasja saab lahti võtta ja pesta. See maksab umbes 20 eurot.Üks huvitav nutikas koera mänguasi on ka mitmest üksteise peale õmmeldud riidekihist valmistatud lõhnavaip, kuhu on peidetud maiuspalad. Koera ülesanne on nuusutada maiuspala ja seejärel sellele läheneda - suuga töötades korjab ta üles erinevad osad matist. Lõhnastatud matt on soovitatav käitumisprobleemide korral. Mänguasi õpetab keskendumist, rahustab ja pakub tegevust. Lõhnamatid maksavad kuni 35 eurot.

 

Milliseid tegureid tuleks koera treeningmänguasja ostmisel arvesse võtta?

Koera treeningmänguasja valimisel tuleb arvestada mitmete võtmeteguritega, sealhulgas:

  • keerukus - kannatamatu ja elurõõmus koer ei ilmuta suurt huvi keeruliste mänguasjade vastu, mis nõuavad erinevaid keerulisi tegevusi. Seega peaks mänguasi olema kohandatud vastavalt koera nutikusele, temperamendile, isiksusele ja intelligentsusele;
  • suurus - sõltub looma suurusest;
  • vastupidavus - materjalide kvaliteet, millest see on valmistatud, ja sellega seotud kasutamisohutus;
  • populaarsus - vaata teiste koeraomanike hinnanguid mänguasjadele.