TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Koerte kuudid ja puurid

Koerakuut võib olla suurepärane täiendav või esmane varjupaik koerale (muidugi tingimusel, et see on õigesti valitud ja isoleeritud). Meil on ka puurid, mis sobivad ideaalselt transpordiks, näitusteks või kutsikate kodus hoidmiseks.

 

 

Kuidas valida oma koera jaoks õige kuut?

Alguses tuleks kaaluda, kas koer peaks üldse kuudis elama. Väiksematel ja õrnematel tõugudel, nagu näiteks Yorkie, on pehme karvkate ja nad külmetavad kergesti.

Kindlasti peaks igal koeral olema eraldi oma kuut. Erandiks on loomad, kes on koos üles kasvanud ja meeldivad teineteisele, sel juhul sobib ka kahekohaline kuut.

Kui loom veedab suurema osa ajast kuudis, peab see olema väga korralikult soojustatud ja isoleeritud. Kuid isegi kõige paremini soojustatud kuut ei pea vastu suurele külmale. Külmade ilmadega tuleks koer viia mõnda mugavamasse ja soojemasse kohta.Kuute on mitut liiki.

Konstruktsiooni järgi võib neid jaotada nii:

 

  • klassikaline - kõige populaarsem, tavaliselt viilkatusega. See on väga taskukohane, kuid võib nõuda täiendavat isolatsiooni.
  • verandaga - veranda laseb palju vähem külma õhku sisse, mistõttu on see ideaalne valik külmemateks päevadeks

 

Materjalitüübi järgi:

  • puidust - need on väga vastupidavad ja puit on tavaliselt impregneeritud, mis muudab selle ilmastikukindlaks - suvel jahedaks ja talvel soojaks. Nad on väga rasked ja seetõttu vastupidavad ka tugevatele tuulepuhangutele.
  • plastist - nende eelis on see, et neid on lihtne puhastada, kuid need võivad liiga külmaks minna, eriti talvel. Sellepärast on tihti vaja täiendavat isolatsiooni. Need on ka veekindlad.

 

 

Kuidas valida kuudi suurust?

Koerakuut peaks olema selline, et koer saaks lihtsalt sisse ja välja käia, lamada ja end välja sirutada. Kuut tuleks valida iga looma jaoks eraldi.

 

 

Kuidas valida oma koerale sobiv puur?

Puur on ideaalne lahendus neile, kes soovivad suuremat tõugu koeraga turvaliselt reisida. Puurid on tavaliselt valmistatud alumiiniumist, mis on kahjustustele vastupidav, samuti on koeral suurepärane vaade ja piisavalt värsket õhku.

Et muuta reis veelgi mugavamaks, võib kasti/transporteri/koti põhja vooderdada pehme tekiga (eelistatavalt sellise, mida koer seostab koduga) ja hügieenikattega, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Mis puudutab suuruse määramist, siis nagu ka kuutide puhul, leiate üksikasjalikud juhised ja suuruse määramise tabeli toote leheküljelt. Üldine reegel on siiski, et koer peaks saama vabalt siseneda, lahkuda, ümber pöörata ja mugavalt lamada.

Puurid on samuti suurepärane lahendus kutsikate jaoks, eriti kui peate paariks tunniks kodust lahkuma - see on turvaline varjupaik teie kutsikale ja kaitseb kodu võimalike kahjustuste eest.