TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kutsikatoit

Kutsika saabumine koju tähendab alati suuri muutusi. Korter peaks olema uue pereliikme jaoks ette valmistatud, seal peaks olema kõik vajalik - magamisase, mänguasjad, jalutustarvikud. Kuigi see kõik on tähtis, on kõige olulisem sobiva kutsikatoidu valik. See on kõige olulisem aeg koera elus ja mõjutab ka ülejäänud etappe. Ebapiisav toitumine noorukieas võib viia erinevate puudulikkusteni, alatoitumuse või isegi ülekaalulisuseni, mis mõjutab koera kasvu ja kõigi organite arengut.

 

Kutsikate toitmine - mis ja kuidas?

Umbes 4-6 nädala vanuselt hakkab kutsikas tahket toitu saama. Pärast piimast võõrdumist tuleks tahket toitu anda väga ettevaatlikult ja aeglaselt, nt segatuna kuiva kutsikatoiduga. Kutsika magu on õrn ja tundlik ning kui seda toidetakse liiga kiiresti täissöödaga ja kui see ei ole õigesti valitud, võib see põhjustada seedetrakti ärritust ja maoprobleeme. Uude koju kolimisel, mis on alati stressirohke, on soovitatav kutsikat toita tema eelmise toiduga, isegi kui see ei olnud parim. Stress nõrgestab noore organismi immuunsust ja toidu muutmine võib põhjustada kõhuprobleeme, seega peaksite enne selliste muudatuste tegemist ootama, kuni kutsikas on täielikult kohanenud.

Kuidas kutsikaid õigesti toita? Kutsikatoit

Noorte koerte energiavajadus on varases nooruses palju suurem kui täiskasvanud koertel. Kõik toitained peaksid olema tasakaalustatud, kusjuures valkude ja rasvade osakaal peaks olema suur, et tagada tugev keha ja selle õige funktsioneerimine.

Oluline on meeles pidada, et nii väikese koera keha toimib veidi teisiti. Sagedasemad väljaheited, rohkem magamist, kuid mis kõige tähtsam, vajalikud on sagedasemad söögikorrad. Kutsikaid tuleks toita väikeste portsjonitega iga paari tunni tagant.

 

Milline toit sobib kutsikatele? Kas märg- või kuivtoit?

Kutsikale mõeldud toidu valik sõltub koera kaalust täiskasvanuna. Samuti tuleb arvesse võtta kutsika kehakaalu, vanust, tervist, füüsilist aktiivsust ning seda tuleks kombineerida kutsika eelistuste ja maitsega, et ta tunneks end võimalikult hästi.

Suurte tõugude kutsikad saavutavad küpsuse ja lõpliku kehasuuruse aeglasemalt ja hiljem. Mõnede toitainete osakaal peaks olema suurem kui standard, kuid mitte liiga suur. Suurt tõugu koerte luustik ja lihaskond peavad täielikult välja arenema, et toetada kogu keha. Liiga kiire ja liiga suur valgu-, rasva- ja energiasisaldus toob kaasa liiga kiire kasvu ilma korraliku arenguta. See võib viia hüpertroofia, luustiku haiguste, kehapuudulikkuse ja mõnel juhul ka rasvumise tekkimise ohuni. Suurte tõugude kutsikatel on rangemad toitumisnõuded. Teine oluline tegur kutsikate nõuetekohase kasvu ja arengu jaoks on kaltsiumi ja fosfori suhe, mis peaks suurte tõugude puhul olema madalam (0,8%-1,6%). Nii kaltsiumi ülejääk kui ka puudus võivad aidata kaasa luuhaiguste tekkimisele.

Väikesed koeratõud kasvavad üsna kiiresti. Kutsikad peaksid saama palju valku, vastasel juhul võib keha valesti areneda.

Noortel kutsikatel on suurem vajadus mitmesuguste asendamatute aminohapete järele, mida saab pakkuda ainult kvaliteetne liha. Taimepõhised koostisosad ei vasta kasvava organismi vajadustele, kuigi nad sisaldavad toorvalke. Kutsikad peaksid saama vähemalt 25 g valku 100 g kuivtoidu kohta kuni 14. elunädalani, pärast mida nad vajavad kuni 20 g valku 100 g kuivtoidu kohta.

Rasvadel on kutsika toidus kaks funktsiooni: lisaks energiale annavad nad küllastumata rasvhappeid, mis toetavad närvisüsteemi arengut. Sõltumata tõust peaksid kutsikad saama vähemalt 8,5 g rasvu 100 g kuiva toidu kohta.

 

 

Kutsikate toit peaks olema suurema valgu- ja väiksema rasvasisaldusega kui täiskasvanud koerte toit. Selle kasvuperioodi ajal ei tohiks liiga palju pingutada, sest see võib häirida kutsikate üldist kasvu ja arengut. Turul saadaolevad söödad on tasakaalustatud ja usaldusväärsed, nende kasutamine on sobiv. Peate lihtsalt valima oma lemmiklooma jaoks õige toidu. Kutsikate puhul on mõned olulised toitumisalased asjad, mida silmas pidada. Kutsikatel on tundlik seedesüsteem, seega peaks toit olema kergesti seeditav, eelistatavalt teraviljavaba ja liharikas, mis parandab koera elukvaliteeti ja tervist.

Kutsikad ei saa täiskasvanud koerte toitu süüa erinevate toitainete suhte tõttu. Kuivatoidu tüki suurus on samuti oluline asi. Kutsikatele tuleks anda väiksemaid ja pehmemaid tükke, mida neil on lihtne närida ja mis ei tekita lämbumisohtu.

Kutsikatoit võib olla nii kuiv- kui märgtoit. Kõik need on hästi valitud ja tasakaalustatud. Tootjad püüavad liha segada vastavalt nende seeditavusele ja vastuvõetavusele noorte koerte jaoks. Kutsikad õpivad juba varakult maitsma... Kutsikal, kes kasutab ühte toitu, on raske harjuda teist tüüpi toiduga, seega on kõige parem valida algusest peale parim toit oma uuele pereliikmele.

1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7