TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Categories

Naujausi straipsniai:

Klientų atsiliepimai

Borzoi (Vene hurt) - kõige olulisem teave tõu kohta

Borzoi on sõbraliku loomuga koer. Ta on kiindunud, tasakaalukas, rahulik ja väga pühendunud oma hoidjale, kuigi esmapilgul on seda tema kehaehituse järgi raske öelda. Borzoj ei ole Poolas väga populaarne. FCI tunnustatud koerakoolist pärit koera eest tuleb maksta 750-970 euro

Borzoi kodumaa on Venemaa. Tegemist on jahikoertega, mida on aastaid kasutatud jahiloomadena. Nad on üks suurimaid tõuge. Kehaehituselt sarnanevad nad agaraid. Nende pikk, laineline karvkate nõuab süstemaatilist hooldust. Borzoi on üks väheseid koeri, kelle puhul on maiuspalade motiveeriv mõju väike.

 

Borzoi suu on piklik ja ninaosas kergelt kumer. 

Borzoi - ajalooline taust

Vene hurtade päritolu ulatub 14. sajandi lõppu ja 15. sajandi algusesse. Arvatakse, et borzoi esivanemad kuulusid tatari hõimude hulka. Need neljajalgsed on pärit iidse vene jahikoera ning krimmi ja mägikoerte ristandist. Nad äratasid vene aristokraatia huvi, kes tegeles nende regulaarse kasvatamisega. Borzoi esitleti esmakordselt 1891. aastal Crufta näitusel. Koeri kasutati rebaste ja jäneste, aga ka palju suuremaid ulukite - näiteks hirvede - küttimiseks. Tänapäeval peetakse neid peamiselt seltsiks. Oktoobrirevolutsiooni ajal suri välja peaaegu kogu borzoi-populatsioon vene aristokraatia ringkondades. Tõu jäi ellu tänu USAs ja Lääne-Euroopas läbiviidud aretusele. Borzoy on Rahvusvahelise Kennelliidu poolt klassifitseeritud gruppi 10 - hurtad ja sektsiooni 1 - pikakarvalised hurtad. Talle anti standardnumber 193. 

 

Vene hurtas - välimus

Vene jahikoer on märkimisväärse suurusega koer. Täiskasvanud isendite kehakaal on 35-48 kg, pikkus 65-75 cm (emased), 70-85 cm (isased). Borzoi on sihvaka siluetiga koer. Tema kehaehituses tõmbab tähelepanu piklik pea, millel on lame ja lai kolju. Tal on lainelised, pikad, siidised, pehmed ja elastsed juuksed, mis annavad tema nurgelisele kehale pehmust. Lubatud on erinevad värvid, sealhulgas valge, hall, kuldne, punane, must, tumeda suuga. Sinine ja šokolaadivärv ei ole vastuvõetav. Karvkate võib olla tõmmu, karvkate, ühtlane või laiguline. Silmad on piklikud, suured, elava ja õrna ilmega, värvus varieerub tumepruunist kuni tumepruunini. Borzoi kõrvad on tagasiulatuvad, kõrged, õhukesed, kitsad, väikesed, teravad. Saba on madal, soobli- või sirbikujuline, üsna pikk.

 

 

 Valge ja musta värvi borzoi, pika voolava karvaga.

Vene jahikoera käitumine ja iseloom.

Vaatamata oma märkimisväärsele suurusele on vene hurtade puhul tegemist kuuleka ja kiindunud koeraga, kes on oma hoidjale pühendunud. Need sobivad hästi lastega peredele. Neid iseloomustab rahulikkus ja sallivus pere noorimate liikmete suhtes. Nad ilmutavad võõraste suhtes kahtlust ja usaldamatust. Borzoi on sportlase tüüpi koer. Ta ei ole hea valik istuva eluviisiga inimestele. Korralikuks toimimiseks tuleks talle anda korralik annus kehalist koormust. Kui ta on oma energia ära kasutanud, talub ta hästi üksindust.


Borzoi osaleb innukalt erinevates tegevustes. Ta armastab nuusutamismänge. Ta on väga tark ja tähelepanelik. Kuigi ta on üldiselt tasakaalukas, võib ta potentsiaalset ohvrit nähes reageerida vägivaldselt. Sel põhjusel võib see näidata kalduvust ära joosta. Hea mõte on teda igaks juhuks varustada kiibi või aadressimärgiga. Borzoi ei sobi esimeseks koeraks. Tema treenimine nõuab järjepidevust, kindlameelsust, kannatlikkust. Kogenematul inimesel on teda raske taltsutada.

 

Kaks borzoi lumes 

Vene jahikoer - tervis ja hooldamine

Borzoi ei ole üks ahmimishimuline koer, seega ei tee treeningu ajal maiustusi eriti palju. Seda võib toita nii valmistoitu kui ka ise valmistatud toitu. Nagu paljudel suurtel tõugudel, on ka vene greyhoundil eelsoodumus mao väändumisele. Selle haiguse riski vähendamiseks peaks ta pärast sööki puhkama. Kuna tegemist on suure koeraga, on tal ka puusadüsplaasia risk. Seetõttu on oluline lisada tema toidulauale liigeset toetavaid koostisosi, nagu kondroitiin ja glükoosamiinsulfaat. Muud haigused, mille all see tõug sageli kannatab, on lihaspinge, retinopaatia ja kõõluspõletik. Borzoi pikk karvkate nõuab regulaarset kammimist. Seda tuleks teha vähemalt kord nädalas ja isegi iga kahe päeva tagant kudemisaja jooksul. Borzoi keskmine eluiga on 9 aastat.

 Olga Dąbska