TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Kirpude ja puukide ravi koertele

Kvaliteetne koerte puukidevastane preparaat on tõhus alternatiiv puugitõrjevahendile. Kui veterinaar ei ole andnud teistsuguseid soovitusi, tuleb tilku või tablette kasutada rangelt vastavalt tootja juhistele. Vastasel juhul võib ka parim puugivastane ettevalmistus olla ebaefektiivne.

Tihti võib kuulda arvamust, et puugid on aktiivsed ainult suvel ja ning et ainult linnas jalutavad koerad ei ole ohustatud. Tegelikult on igal neljajalgsel aastaringselt oht kokku puutuda tõsist haigust tekitava parasiidiga. Seetõttu on hooliva peremehe kohuseks kaitsta oma looma mõne tõhusa puugivastase tootega.



Miks tuleb koeri aastaringselt puukide eest kaitsta?

See, et puugid on kõige aktiivsemad märtsist oktoobrini, ei tähenda, et nad muul ajal ei ründa. Puugid ei reageeri aastaaegadele, temperatuuri ja niiskuse muutuste tõttu võivad nad ka keset talve, kui külm mõneks päevaks kaob, rünnata. Puugid ei varitse mitte ainult metsades, vaid ka niitudel, linnaparkides, koduaedades ja keldrites. Mitte kõik puugid ei ole haiguse kandjad, kuid paljud neist parasiitidest on tõsiste haiguste, näiteks puukentsefaliidi, puukborrelioosi, anaplasmoosi, errlichioosi ja babesioosi allikaks. Viimane on koertele eriti ohtlik - isegi surmav. Seetõttu tuleb sõltumata aastaajast ja aktiivsusest lemmiklooma tervist kaitsta tõhusa puugivastase vahendiga. Seda tüüpi toode tõrjub ka teisi parasiite, näiteks kirpe.



Tilgad - parim kaitse puukide vastu

Tilgad on kõige sagedamini kasutatav puukide vastane ravi. Neid tilgutatakse erinevatesse kohtadesse (eelistatavalt kaelale, kus loom ei saa neid limpsida), otse nahale. Toode levib nahaaluste veresoonteni, andes koerale täieliku kaitse. Tilkade toimeained on täiesti ohutud, kuid halvavad puugi närvisüsteemi, põhjustades halvatust ja ka surma. Enamik tilkadest kaitseb teie koera neli nädalat ning peale seda (ideaalis kattuvalt) tuleb kohe manustada teine annus. See puugipreparaat sobib kutsikatele (alates 10 nädala vanusest) ja täiskasvanud koertele.



Puugivastased tabletid koertele - tõhusad, kuid mitte alati ohutud

Teine puugitõrjevahend on suukaudsed tabletid. Need sisaldavad toimeainet, mis imendub kiiresti ja levib kogu organismis. Suurimad kontsentratsioonid tekivad lihases ja rasvkoes, samuti maksas ja neerudes. Sealt vabaneb see 4–12 nädala jooksul. Nende puugivastane toime on sama mis tilkadel. Tabletid võivad põhjustada vähestel koertel ajutisi kõrvaltoimeid (peamiselt seedetrakti sümptomeid). Selle preparaadi kasutamisel puukide vastu on selgeid vastunäidustusi. Tablette ei tohi manustada seedetrakti- või neeruhaigusi põdevatele loomadele ega tiinetele või imetavatele emastele. Samuti ei ole soovitatav kombineerida tablette põletikuvastaste ravimitega. Suukaudseid puugitõrjevahendeid ei tohiks kasutada koertel, kes kaaluvad vähem kui 2 kg.


Pihustid, šampoonid, vahud

Puuke tõrjuvad kosmeetikatooted on hea lisakaitse nende parasiitide vastu. Sellel pole kahjulikke omadusi, kuid kui seda kasutatakse looma kaalule vastavas sobivas annuses, suurendab see tõhusalt puugitilkade või -kaelarihmade pakutavat kaitset. Taolisi välispidiseid puugitõrjevahendeid on ohutu kasutada väikestel koertel (alla 2 kg), sealhulgas kuni 10 nädala vanustel kutsikatel.

There are no products in this section