TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Toit noortele koertele

Kasvav koer on energiapomm, ta on igal pool, ronib kõikjale ja püüab kõike süüa. See rõõmus koera eluetapp nõuab, et omanik alati jälgiks ja lubaks koeral teha ainult selliseid asju, mis on tema jaoks ohutud. Ja kuigi kutsikas näeb suurte silmadega ilus välja ja küsib laualt tükikest inimeste toitu, pead ennast kokku võtma ja talle seda keelama. Kutsikate õige toitmine on oluline asi ja õnneks teevad tootjad selle lihtsamaks, pakkudes laia valikut noorematele mõeldud toiduaineid.

 

Kas kasvav koer on kõigesööja?

Kui kutsikas hakkab täiskasvanuks saama, on põhilised toitumisnõuded samad, mis koeral mis tahes muus eluetapis. Ta vajab eelkõige liha, mis on kombineeritud asendamatute aminohapetega. Ainult need on koertele kõige paremini seeditavad, talutavad ja kasulikud.

Millist toitu anda noorele koerale?

Noorem kutsikas vajab rohkem rasva ja valku ning vähem energiat, mitte vastupidi. Kutsikas võib süüa harvemini, kui ta jõuab puberteediikka.

Toitu vahetades tekita alati üleminekuperiood, et su koer saaks sujuvalt ja valutult üle minna järgmisele toidule. Nooremale kutsikale toitu valides tuleks erilist tähelepanu pöörata toidu maitsele. Maitse-eelistused muutuvad sageli noorukieas, mis võib muuta koera valivaks. Seega on kõige parem valida tootja, kellel on noorematele kutsikatele laiem toiduvalik, mis võimaldab teie kasvaval koeral erinevaid maitseid proovida. Sellel perioodil vahetuvad koeral ka hambad. See on koera jaoks masendav protsess, igemed sügelevad ja tekkivad hambad põhjustavad sageli valu. Hooldustoiduks võite anda noorematele koertele maiustusi ja närimispalu, mis sunnivad lõugu liigutama ja vähendavad pingeid. Noorematele koertele mõeldud graanulid on tavaliselt suuremad ja kõvemad.

Nooremale koerale võite valida kuiva või märja toidu. See peaks olema täielik ja tasakaalustatud. Täiendavat toitu võib serveerida söögikordade vahel toidulisandina.

Noorematel suurtõugudel on rangemad toitumisnõuded kui väikestel tõugudel. Nad vajavad veidi vähem valku ja energiat ning eelkõige madalamat kaltsiumi ja fosfori suhet (0,8%-1,6%).

Nooremale koerale toitu valides on hea mõte küsida asjatundja arvamust ning tutvuda toodete sisu ja koostisega. Palju lihtsam on minna seda teed, et toetada koera tervist juba noorena. Kui aga loomaarst leiab ja tuvastab haiguse, mis vajab ravi ja täiendavat toitmistoetust, pakuvad tootjad ka veterinaartoitu noorematele kutsikatele.

1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7