TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Briti lühikarvalise kassi toit

Briti lühikarvalised on kassid, kes kipuvad olema ülekaalulised. Nad on kassid, kes kalduvad ülekaalulisusele, eriti kui nad on noored, kuid nende keha on üsna punnis ja tihe. Selline füsioloogia nõuab sobiva, veidi madalama energiasisaldusega toidu valimist. Briti kassidele tuleks anda õiget toitu sõltuvalt nende elujärgust: toitu noorematele kassidele, toitu täiskasvanud kassidele või toitu vanematele kassidele.

Millised on Briti lühikarvalised kassid?

Briti kassid on sõbralikud kassid. Neile meeldib koos inimeste ja teiste loomadega aega veeta, kuid nad ei ole pealetükkivad. See on maailma suurim lühikarvaline kassitõug. Varem peeti neid suurepäraseks hiirte ja muude väikeste näriliste püüdjateks, kuid nende jahioskused on mugava elu tõttu vähenenud.

Nad magavad tihti pikalt laual või diivanil, mis kahjuks ei ole alati kasulik. Briti kassid on ahned ja see koos nende loomuliku vähese füüsilise aktiivsusega ei tõota head. Nende huvides tasub julgustada neid mängima, välja mõtlema tegevusi ja hoolitseda selle eest, et nad toituks õigesti.

Milline toit sobib Briti lühikarvalistele kassidele?

Suure tõuna on briti kassid altid liigesehaigustele, ülekaalule ja, mis veelgi hullem, südamehaigustele - neil esineb hüpertroofilist kardiomüopaatiat, mis on südamelihase hüpertroofia, mis võib lõppeda surmaga, kui seda varakult ei avastata.

Toit briti kassidele peab tugevdama nende nõrkusi. See põhineb liigeseid ja luid tugevdavatel koostisosadel, nagu glükoosamiin ja kondroitiin, ning südant tugevdavatel koostisosadel, peamiselt kõrge tauriini sisaldusega toidus. Tauriin on aminohape, mida kass ei saa ise sünteesida, seega tuleb seda anda toiduga. Tauriin tugevdab paljusid elutähtsaid funktsioone kasside organismis, sealhulgas nägemist, südant, liigeseid.

Kuna neil on kalduvus kaalutõusule, sisaldab nende toit vähem kaloreid, lisaks L-karnitiini, mis kiirendab ainevahetust.

Spetsiaalne toit Briti lühikarvalistele või muu kvaliteetne toit?

Kassid on lihasööjad ja sõltumata tõust peavad nad saama ennekõike liha. Nad võivad tarbida köögivilju väikestes kogustes. Puuviljad sisaldavad palju lihtsuhkruid ning vaatamata nende suurele vitamiinide ja mineraalide sisaldusele ei ole need kassidele soovitatavad, sest nad ei suuda suhkrut lagundada. Seega võivad puuviljad tekitada ülekaalu. Süsivesikuid peaks toidus olema minimaalselt. Kvaliteetne kassitoit ei tohiks sisaldada teravilja, mida kass ei suuda seedida. Teraviljad aitavad kaasa kahjulike ühendite moodustumisele organismis, suurendades vähiriski.

Valida võib märg- ja kuivtoidu vahel. Toidu valimisel pööra tähelepanu kasutatud koostisosadele ja nende kvaliteedile. See aitab vältida valesid valikuid, mis võivad kahjustada kassi tervist.

Kui annad oma kassile niisket liharikast toitu, võid täiendada tema dieeti, pakkudes talle kolm korda nädalas toorest liha. Briti kassid on oma lamedate lõualuude tõttu altid varases eas kogunema igemepiirkonna hambakivi. Liha söömine pidurdab seda protsessi või isegi peatab selle täielikult.

Kui me valime naturaalse, lihapõhise ja kvaliteetse toidu, siis ei pea erinevate kassitõugude puhul ostma igale kassile eraldi toitu. Liharikkad toidud täidavad kõik kassitoidu funktsioonid ja maitsevad hästi.