TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Kassitoit tõu järgi

Tõupuhta kassi pidamisel tuleb arvesse võtta tema eripärasid. Iga kass on erinev, kuid igal tõul on oma välimuse ja käitumise standardid. Mõned kassitõud on vastuvõtlikumad mõnedele haigustele, seisunditele või käitumise muutustele.

Kassitoidu tootjad on tõukasside sobiva toitmise palju lihtsamaks muutnud. Konkreetset tõugu kasside toit on kohandatud selle tõu vajadustele. Toimeained on mõeldud kassi nõrgemate kehapiirkondade toetamiseks või teatud haiguste ennetamiseks, millele tõug on vastuvõtlik. Selles nimekirjas on tuntumate kassitõugude toit: Norra metskass, Bengali kass, Briti lühikarvaline kass, Meini kass, Pärsia kass, Ragdoll, Siiami kass, Sfinks.

Millist toitu tõukassile valida?

Suurt kasvu kassitõugude, näiteks Meini kassi, Norra metskassi, Ragdolli ja Briti lühikarvaliste toit on mõeldud luustiku tugevdamiseks ja lihaste toetamiseks.

Bengali kasside ja sfinkside toit peaks sisaldama rohkem valku ja energiat, et sobida tõu kiirele ainevahetusele ja suurele aktiivsusele.

Pärsia kasside, ragdollide ja Briti lühikarvaliste toit on mõeldud selleks, et vältida liigset kehakaalu, milleks need tõud on altid.

Kardiovaskulaarsete haiguste ja südameprobleemidega kassidele tuleks anda eriti palju tauriini. See on iga kassi jaoks hädavajalik ja nende puhul, kellel on risk südameprobleemide tekkeks, võib see edasi lükata haiguse tekkimist. Tauriini ei saa üle toota, nii et mida rohkem, seda parem. Standard peaks olema 1500 mg märgtoidus ja 2000 mg kuivtoidus.

Tootjad pakuvad ka toitu tõupuhastele kassidele erinevates eluetappides. Sõltuvalt tõupuhaste kassipoegade vanusest saate valida kassipoegade, täiskasvanute või vanemate kasside toitude vahel. Suurim toidugrupp tõupuhaste kasside hooldamisel on täiskasvanud kasside toit.

Parim toit kassidele

Siiski tuleb meeles pidada, et kassitoit peaks olema eelkõige kohandatud kasside kui lihasööjate seedetraktile. See tähendab, et see ei tohiks sisaldada teravilja ja suur osa lihast peaks sisaldama loomset valku. Kass saab energiat peamiselt rasvast, mida peaks ka kassitoidus olema.

Valikus on kuiv- ja märgtoit. Valik sõltub kassiomanikust. Kuivtoitu on mugavam pakkuda ja see aitab puhtust hoida. Märgtoit on aga kassidele mugavam süüa, aromaatsem ja maitseb paremini.