TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Pärsia kasside toit

Pärsia kassid on brahütsefaalsed, st neil on lame nägu. Sellel on oma võlu, kuid see muudab nende kasside toitumise sageli keeruliseks. Pärsia kassid peaksid saama kas suuremaid toidutükke või märgtoitu. Nii on neil lihtsam toitu haarata ja süüa. Pärsia kassid on altid paljudele geneetilistele haigustele. Esimene asi, mida peate tegema, on nende tervise tugevdamine.

Pärsia kassi toidul on madalam energiasisaldus, mis takistab kassi kaalutõusu. Lühi- või pikakarvaliste Pärsia kasside toit erineb veidi. Pikakarvaliste kasside puhul on toidus rohkem oomega-rasvhappeid, lühikarvaliste kasside puhul aga rohkem mineraalaineid, et tugevdada kassi nahka.

Milline on Pärsia kass?

Pärsia kass on üsna keskmise kuni suure suurusega kassitõug. Nende kehakaal võib olla kuni 7 kg. Veidi paksud karvad kipuvad takerduma. Nad on sõbralikud ja rõõmsameelsed kassid, kes on hea meelega inimeste läheduses, kuid väldivad sagedast ja pikaajalist füüsilist aktiivsust. See võib põhjustada liigset kaalutõusu, eriti vanematel kassidel.

Milline toit sobib Pärsia kassidele? Pärsia kassi toitumine.

Pärsia kassid on altid südame-, hingamisteede- ja hambaprobleemidele. Kivid kuseteedes ja tsüstiit on samuti sagedased haigused. Neid suundumusi ja selle kassitõu terviseprobleeme silmas pidades tuleks toitumine valida individuaalselt õigesti.

Seega sisaldab Pärsia kassi toit aineid, mis tugevdavad südamelihast, sealhulgas suurt tauriini sisaldust. L-karnitiin aitab säilitada kehaehitust ja kiirendab ainevahetust. Pärsia kassidele mõeldud kuivtoit peab olema sellise kuju ja suurusega, et seda oleks lihtne haarata ja närida. Pärsia kassil on märgtoitu alati lihtsam kätte saada. Nõudlikku pärsia kassi rahuldab lõhnav ja maitsev toit.

Spetsiaalne toit Pärsia kassile või muu kvaliteetne toit?

Pärsia kassid vajavad nii kvaliteetset loomset valku kui ka rasva. Loomsed rasvad aitavad karvapallid seedetraktis liikuma panna ja hõlbustavad nende väljutamist. Pärsia kassid saavad sageli krampe, seega on see omadus nende toidu valikul äärmiselt oluline.

Toit on mõeldud Pärsia kassipoegadele, täiskasvanud või vanematele pärsia kassidele. Selles on kõik koostisosad, et parandada sobivust teatud eluetapis, sõltuvalt teatud vanuserühmade vajadustest. Suhkru ja teravilja puudumine Pärsia kasside toitumises on nende füüsilise vormi ja vormi tagamise võti. See aitab vältida rasva kogunemist ja ülekaalu.

Pärsia kassi toitu on hea vaheldada toore liha ja lihakontidega umbes 3 korda nädalas. Kuid neid saab toita ainult liharikka toidulauaga. Sellised toidulisandid aitavad säilitada tema hammaste ja igemete tervist. Pärsia kassidel on kalduvus hambakivi moodustumisele ja sellised hammustused aeglustavad või takistavad seda protsessi.

Neil kassidel peavad olema väga madalad toidunõud, et lameda näoga sealt toidu kätte saaks. Pärsia kassidel on raskusi söömisega, kuna nende nägu on väga lame ja neil võib esineda ka lämbumisprobleeme. Sügavad ja väikesed kausid võivad põhjustada täielikku toidust keeldumist ja söögiisu puudumist või toitu kausist välja lükkamist.