TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Dieettoit (LIGHT)

Ülekaaluliste kasside toitmine - kergetest toitudest

Kodukassid on üha enam ülekaalulised. Seda mõjutavad geneetiline eelsoodumus, füsioloogiline seisund, vanus, sugu ja elustiil. Kasside ebasobiv söötmine põhjustab aga kehakaalu suurenemist. See võib tähendada nii valet toitu kui ka valesid koguseid.

Ülekaalulisus halvendab kasside elukvaliteeti ja enesetunnet, samuti põhjustab see mitmeid haigusi. Diabeet, liigeste ja seedesüsteemi haigused, südame ülekoormus ja kõrgvererõhutõbi on vaid mõned tõsised haigused, mis tabavad kõiki ülekaalulisi kasse. Ka siin kannatab kassi psüühika, sest ta ei ole võimeline oma liigile omaseks loomulikuks käitumiseks, ta ei ole taibukas ja kiire. Ülekaaluline kass on haige ning teda ei peaks imetlema. Aidake tal õige toiduga taas vormi saada. Meie pood pakub laia valikut kuiv- ja märgtoite, veterinaarset, mahedat ja haigusi ennetavat toitu.

Milline on kasside dieettoit?

Kerge dieettoit koosneb kergesti seeditavatest koostisosadest. Selles on vähem kaloreid. Rangelt piiratud rasvasisaldus takistab liigset kaalutõusu. Samuti on sellises toidus palju kiudaineid.

Seda toitu on saadaval märg- ja kuivtoiduna. Märgtoit on kõrge veesisaldusega, mis tekitab teie kassil kergemini täiskõhutunde ja aitab vedelikku tarbida. Kassidele meeldib märgtoit, mis on aromaatsem ja maitsvam.

Kuiv dieettoit sisaldab rohkem kiudaineid kui märgtoit. See kujutab endast veterinaartoitu rasvunud kassidele. Sellised söödad on ravimsöödad ja vajavad enne kasutamist veterinaararsti nõu ja heakskiitu. Samuti valib ta teie kassi vajadustele ja praegustele vereanalüüside tulemustele sobivaima toidu.

Kassitoidule on lisatud L-karnitiini, mis kiirendab ainevahetust. Kui kass võtab kaalust alla, ei tohiks toidu andmist järsku lõpetada. Kõike tuleks teha mõõdukalt, kassile tuleks pakkuda võimalikult vähe kaloreid ja, mis kõige tähtsam, sagedamini väiksemate portsjonite kaupa. Jojo-efekti vältimiseks peate oma kassi mõistlikult salendama.

Kuidas kass saaks kaalu langetada?

Õige toidu valimine on vaid esimene samm lemmiklooma tervise eest võitlemisel. Dieettoit aitab kaalust alla võtta, kuid ei lahenda probleemi iseenesest. Kass vajab palju liikumist ja mängu, et hoida end heas vormis. Parim viis oma kassi aktiivsena hoidmiseks on mänguasjade abil jahti imiteerides. Mänguasjad võiks ära peita, kui nendega parajasti ei mängita - nii püsib kass kauem uudishimulik. Mängud peaksid olema energilised, aga mitte liiga pikad. Kassid on kohanenud järskudeks hüpeteks ja 5-10-minutisteks tagaajamisteks. Kõige parem on mänge korrata kindlal ajal, mitu korda päevas.

Oluline kasside toitumise puhul on jagada nende toidud väiksemateks, kuid sagedasteks portsjoniteks vähemalt 3-4 korda päevas. Toitu on kõige parem serveerida pärast mängu.