TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Kassitoit erivajadustega kassidele

Kasside tervise huvides

Iga kassiomanik tahab oma lemmikule parimat. Ta valib oma lemmikule parima toote, arvestades oma rahalisi vahendeid ja teadmisi. Lemmiklooma eest hoolitsemine tähendab rõõmu, kuid mõnikord kuulub sellesse kahjuks ka terviseprobleemidega tegelemine. Pidage meeles, et kassid on salakavalad loomad ja ei luba endale valu või ebamugavustunde näitamist enne, kui nad ei suuda enam kannatada. Kui märkate oma kassil vähimatki haiguse märki, peaksite viima ta loomaarsti juurde põhjalikuks tervisekontrolliks. Kiire diagnoosimine on edu võti, nagu ka õige toitumine.

Kuidas valida kassi erivajadusele vastavat toitu?

Õnneks on tänapäeval erivajadustega kasside toiduvalik nii lai, et me saame vabalt valida parima toidu. Kui Sul on teatud haigustele kalduv kass, saad profülaktiliselt tema organismi toetada funktsionaalse tervisliku toiduga. See ei ole veel veterinaartoit, aga keskendub kassi mõne terviseaspekti parandamisele. Näiteks kuseteede toetamiseks mõeldud toit sisaldab diureetikume ja jõhvikapreparaate, toit tervete hammaste jaoks sisaldab kaltsiumi, mis tugevdab lõualuid, toit ülekaalule kalduvatele kassidele sisaldab ainevahetust kiirendavaid aineid ning toit suurematele, vanematele või raskematele kassidele sisaldab glükosamiini ja kondroitiini liigeste ja luude tugevdamiseks.

Kui aga loomaarsti tehtud uuringud näitavad selgelt mõnda haigust või tõsist kehalist nõrkust, siis ei ole see toit sageli piisav ja kassi ravi tuleb toetada korraliku veterinaartoiduga. Selliseid eritoite loetakse juba ravimiteks. Neid ei või ise kassile anda, sest see võib teha rohkem kahju kui kasu. Veterinaartoit on mõeldud loomadele, kes võitlevad mõne konkreetse haigusega.

Veterinaardieeti saab kohandada iga kassi vanusele: tootjad pakuvad toitu täiskasvanud kassidele, kassipoegadele ja eakatele. On olemas spetsiaalsed toidud diabeetilistele kassidele, rasvunud kassidele, kassidele, kellel on veresoonkonna-, seedetrakti-, neuroloogilised või liigeseprobleemid.

Parim veterinaartoit on selline, mis ei sisalda mingeid kunstlikke aineid, säilitusaineid ega värvaineid. Need on mõeldud selleks, et Sinu kass oleks terve ja heas vormis. Enne valimist peaksite konsulteerima oma loomaarstiga, kuid lisaks võib küsida ka teistelt kassiomanikelt.

Kuidas pidada oma kassi veterinaardieedil?

Tuleb meeles pidada, et veterinaartoit ei ole tavaline toit ja seda ei tohi anda kauem, kui arst on määranud või ravikuur ette näeb. Erivajadustega kassidele mõeldud tooted on kohandatud just neile. Selles toidus on mõnede toitainete sisaldust suurendatud või vähendatud, mõned toitained võivad olla asendatud või eemaldatud. Veterinaartoidu kasutamisel peaksid regulaarselt jälgima oma lemmiklooma tervist ja ravi kulgu. Väga oluline on jälgida oma kassi ja tema enesetunnet. Igast ebatavalisest käitumisest tuleks teavitada loomaarsti.