TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Karvkate ja nahk

Mida ma saan teha, et mu kassi karvkate oleks paks ja ilus

Igaüks soovib, et tema kassil oleks iga liigutusega läikiv, ilus ja paks karvkate. Aga kuidas seda teha?

Teie lemmiklooma karvkatte välimus ja seisund sõltub mitmest tegurist. Geneetika ja kassi tõug mõjutavad seda, kuid te ei tohi unustada, et me saame teha oma osa. Toit, mida me kassile anname, peaks olema kohandatud vastavalt tema vajadustele ja tõule. Kassi välimuse parandamiseks on saadaval erinevaid toite. Saate valida kuiva või märja toidu vahel erinevas hinnaklassis. Oluline on, et neil toitudel oleks mitmeid omadusi ja koostisosi, mis mõjuvad kassile positiivselt.

Kuidas kassi toita, et tal oleks ilus karv ja terve nahk?

Terve ja ilus kassi nahk ja karvkate vajavad piisavalt rasva ja oomega-rasvhappeid. Pakutav valk peab olema kvaliteetne ja loomse päritoluga, mis on ainus viis tagada kassile täielik aminohapete profiil. Kassitoit on rikastatud täiendavate B-mineraalidega - peamiselt vase, tsingi ja vitamiinidega -, et parandada karvkatte kvaliteeti.

Toiduvormi saab valida vastavalt sellele, mis meie kassidele meeldib, see võib olla kuiv- või märgtoit. Siiski tasub meeles pidada, et ilusad karvad ja nahk vajavad korralikku veesisaldust, eelistatavalt märgtoiduga. Toidud peaksid olema valmistatud lihast ja rupskitest. Köögiviljad ja väike kogus puuvilju on heaks toidulisandiks ning looduslike vitamiinide ja antioksüdantide allikaks.

Toit peab vastama kassi vanusele. Tootjad pakuvad toitu täiskasvanud kassidele, kassipoegadele ja eakatele.

Toit tõsiste nahaprobleemide ja karva väljalangemise vastu?

Üha sagedamini tuleb ette, et kassid kaotavad oma karvu või isegi kratsivad ja vigastavad end allergiate tõttu. Sellistel juhtudel tuleks viivitamatult veterinaararstiga konsulteerida. Peale diagnoosi panemist võib ta soovitada spetsiaalset veterinaartoitu sümptomite leevendamiseks, karvkatte tugevdamiseks ja karvakao vähendamiseks.

Karvade väljalangemine, tugev sügelus, nahapunetus jne võivad olla märgiks organismi probleemidest. Sel juhul on vaja vereanalüüse ja põhjalikku diagnostikat.