TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Karvapallide moodustumise vastu

Kust tulevad karvapallid?

Kassid on puhtusearmastajad. See on juba ammu teada ja iga kassiomanik on sellega nõus. See kasside eelis võib neile aga ka probleeme põhjustada. Karvavahetus toimub tavaliselt aastaaegade vahetumisel või väga kuuma ilmaga. Kui kass peseb ennast ja hoolitseb oma kasuka eest, neelab ta ka oma lahtiseid karvu. Kui karvade väljalangemine suureneb, neelab kass nii palju karva, et tal on raske sellega toime tulla. See on otsetee kannatusteni ja tõsisemate seedeprobleemideni. Seda saab ennetada ennetavate meetmetega, nagu harjamine, maiustamine ja söötmine.

Kass, kes sööb oma karvu, peab neist kuidagi puhastuma. Seedetraktis kleepuvad karvad kokku, sellepärast nimetatakse neid ka karvapallideks. Terve kass suudab osa oma elu jooksul söödu karvadest välja heita, oksendades või, mis on tavalisem, väljutades seda oma väljaheitega. Oksendamise intensiivsus sõltub peamiselt kassist endast ja tema karvastikust ning keskmiselt toimub see seedetrakti puhastamine iga kuu, väikese koguse väljaheitega isegi iga päev. Sellist intensiivsust peaks muutma. Kass ei tohiks kindlasti iga nädal oksendada, sest see võib põhjustada dehüdratsiooni ja oluliste elektrolüütide vähesust. Pikema karvaga kassid oksendavad tõenäolisemalt.

Millised on karvapallide väljutamise sümptomid?

Karvapallid ei ole midagi muud kui purustatud karvad kassi seedesüsteemis. Kass saab loomulikult hakkama väikese kogusega, kuid suuremad kogused organismis muutuvad ohtlikuks. Kass püüab oksendada, kuid mattunud karvad on nii suured, et kass ei suuda neid oma kehast läbi suruda. Kõige tavalisemad kerged karvade kogunemise sümptomid on köha, lämbumine, luksumine ja kerge kõhulahtisus. Raskemate hädade korral tekivad seedesüsteemi tüsistused, nagu kõhukinnisus, kehakaalu langus, isutus ja apaatia.

Kuidas võidelda kasside häiretega - söödalisandid

Raske karvapallide eemaldamine toob sageli kaasa operatsiooni, seega on parem alustada regulaarse profülaktikaga. Tootjad pakuvad kasside karvapallide vastast toitu. Saate valida kuiv- või märgtoidu, samuti maitsva toidu vahel. Dekompressioonitooted sisaldavad koostisosi, mis aitavad eemaldada allesjäänud karvad. Nende rasva- ja kiudainesisaldus on suurem. Sellise toidu tavaline koostisosa on peedipulp. Toidule on lisatud probiootikume, mis aitavad kaitsta seedesüsteemi. Dekompressioonitooteid soovitatakse eriti suvel, järskude ilmamuutuste korral ja pikakarvaliste kasside puhul, kelle karvad irduvad kergesti. Kuiv- ja märgtoit on hooldustoit, kuid tavalistele toitudele võib lisada maiuspalad.