TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Uriinisüsteem ja neerud

Kuseteede haigused on 21. sajandi kassiomanike nuhtlus. Suureneb kuseteede infektsioonide, tsüstiidi või ebapiisava neerufiltratsiooni esinemissagedus. Need haigused põhjustavad kassile märkimisväärset ebamugavustunnet ja valu, omanikule tähendavad need aga sagedasi loomaarsti külastusi ja märkimisväärseid kulutusi. Ennetamine ja kassi organismi tugevdamine juba varases eas võib selliseid probleeme vähendada või vältida. Uriiniprobleemid on sageli tingitud kassi geenidest, kuid vale toiduga söötmine ainult süvendab ja kiirendab probleemi. Kuidas peaksime siis kassi toitma, et tema kuseteede süsteem oleks terve?

Milline toit sobib kuseteede probleemidega kassidele?

Veterinaartoit neerudele

Kassitoidud kuseteede haiguste puhul võib jagada kahte rühma. Esimene neist on spetsiaalne toit, st veterinaartoit, mille peaks välja kirjutama loomaarst. See toetab juba kohaldatavat ravi ja vähendab sümptomeid. Kuseteede veterinaartoit sisaldab spetsiaalseid aktiivse toimega aineid. Lisaks sellele sisaldab veterinaartoit vähendatud koguses valku, mis soodustab neerufunktsiooni, ja teatavaid mineraalaineid, näiteks fosforit. Neid spetsiaalseid kassitoite tuleks kasutada ainult piiratud aja jooksul, need ei ole mõeldud eluaeg kasutamiseks. Kuseteid kaitsvad veterinaartoidud kassidele on saadaval märg- või kuivtoiduna.

Kassitoit kuseteede profülaktikaks

Teine kuseteede probleeme ennetav viis on tasakaalustatud toit. Sellised toidud sisaldavad rohkelt maitsetaimi ja uriini ärajuhtivaid koostisosi, näiteks jõhvikaid. Seda soovitatakse eelkõige kassidele, kellel on geneetiline eelsoodumus kuseteede haiguste tekkeks, rasvunud või mitteaktiivsetele kassidele ning kassidele, kellele ei meeldi juua. Need kassitoidud on saadaval märg- ja kuivtoiduna. Siiski soovitatakse parema keha hüdratsiooni nimel eelistada märgtoitu, mis suurendab neerude poolt filtreeritava vee hulka. Uriinihaigustele kalduvatele kassidele mõeldud toit sisaldab vähem valku, mineraalaineid ja kaloreid. Sellel peaks olema suurem niiskusesisaldus ja naturaalne koostisosade suhe.

Uuringute kohaselt peaks neeruprobleemidega kassidel olema vähemalt 3-3,5 g valku ühe kilogrammi kehakaalu kohta. Valgud peaksid olema kvaliteetsed, loomset päritolu. Neeruprobleemidega kassid peavad olema hästi toidetud, et anda neile jõudu haiguse vastu võitlemiseks, neid ei tohi mingil juhul näljutada.

Te peate tagama kassile pideva juurdepääsu veele.