TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Malta bichonide toit

Malta Bichon'i toit peaks sisaldama kõrgeima kvaliteediga koostisosi, et tagada looma nõuetekohane areng ja hea tervis. Spetsiaalselt selle tõu jaoks välja töötatud toidud on saadaval erinevates maitsetes ja suurustes.

Malta bichoni toit peaks olema kohandatud vastavalt neljajalgse koera vanusele, nagu ka teiste tõugude puhul. Pakume toitu nii noortele kui ka täiskasvanud koertele. Bichonidele kuivtoitu valides pöörake erilist tähelepanu toidu kujule. Väikeste lõugade jaoks on parimad väikesed kroketid.

 

Malta bichoni toit - põhiteave

Bichon on armas väike koer, kes vajab optimaalselt kohandatud toitu. Väga oluline on järgida selle tõu puhul õigeid toitumissoovitusi, kuna see tõug on teadaolevalt ülekaaluline. Aktiivse täiskasvanud bichoni päevane kalorivajadus on umbes 404 kcal. Kui peate järgima piiratud kaloraažiga dieeti, võib olla raske valmistada oma toitu ise. Parim viis nende toitmiseks on spetsiaalne bichonide toit, mis on tasakaalustatud koostisega, et rahuldada nende toitumisvajadusi. See lahendus on eriti soovitatav kogemusteta bichonide omanikele. Kui omanik ei tea, milline on parim toit bichonide jaoks, peaks ta konsulteerima loomaspetsialistiga.

 

Toit Malta bichonile - naha ja karvkatte hooldus

Malta bichonidel on valged pikad karvad, mis vajavad erilist hoolt. Lisaks ravile mõjutab tema seisundit ka toitumine. Koeratoit peaks sisaldama biotiini (vitamiin B7 või vitamiin H), oomega-6 rasvhappeid ja loomseid õlisid. Need muudavad karvkatte tugevaks, pehmeks ja läikivaks ning naha elastseks, niisutatuks ja taastuvaks. Oluline on, et toode ei sisaldaks koostisosi, mis tumestavad karvkatet. Regulaarne taastumine nõuab palju valku. See peaks moodustama kuni 35% päevasest annusest. Nahale ja karvale positiivselt mõjuvad toitained on väga olulised, sest malta bichonidel puudub aluskarvkate. See põhjustab neile haavu ja nahainfektsioone.

 

Toit malta bichonile - millisel kujul?

Malta koertel on väike lõualuu, millel on väikesed, üsna kitsad hambad. Toidu kuju on seega oluline toiduvalikut mõjutav tegur. Soovitatav on väikesed kroketid. Õigesti valitud kuivtoit malta bichonide jaoks on garantii tervetele ja tugevatele hammastele. Eriti kui see sisaldab naatriumfosfaati (III). Ühend seob kaltsiumi süljes, vähendades hambakivi tekkimise riski.

 

Milline toit sobib Malta bichonidele?

Lemmikloomapoodides, sh internetis, on võimalik edukalt leida spetsiaalselt malta bichonide jaoks mõeldud toitu. Täiskasvanute puhul soovitatakse seda tõugu sööta hoolikalt valitud koostisega dieediga, et tagada siseorganite nõuetekohane toimimine.


Parim toit Malta bichonidele on säilitusainete, värvainete ja kunstlike lõhna- ja maitsetugevdajate vaba ning vähese teraviljasisaldusega. Need koostisosad mõjutavad negatiivselt meie lemmikloomade tervist. Need võivad põhjustada muu hulgas kõhulahtisust, kõhukinnisust, ülekaalu, karvade väljalangemist ja hambaprobleeme. Suhteliselt levinud haigus malta bichonidel on spetsiifiline soolepõletik. Enne kui omanik otsustab oma lemmikloomale toitu osta, peaks ta võtma aega, et leida looduslikke ja tervislikke koostisosi. Hea valik on hüpoallergeenne sööt. Nad on teraviljavabad, mis tagab nõuetekohase seedimise ja heaolu.

There are no products in this section