TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Prantsuse buldogide toit

Prantsuse buldogi toitumine, mis on õigesti tasakaalustatud vastavalt vanusele, tervisele ja aktiivsusele, mõjutab oluliselt üldist heaolu ja aitab säilitada head figuuri. Ideaalis peaks see olema paraja suurusega tükkidena, et lameda näoga buldog seda kausist kätte saaks.


Prantsuse buldogid on väikese, lihaselise keha ja iseloomuliku kandilise peaga koerad. Eksperdid ütlevad, et umbes ⅓ sellest tõust on hädas puusadüsplaasiaga. Prantsuse buldogi toit peaks seega sisaldama koostisosi, mis toetavad liigeseid. Sellised koostisosad on kondroitiinsulfaat ja glükoosamiinsulfaat.

 

Toit prantsuse buldogi kutsikale

Prantsuse buldogi kutsika tasakaalustatud toitumine on tema õige arengu tagatis. Noorte koerte puhul on eriti oluline, et toit sisaldaks hästi seeditavaid valke ja kiudaineid, mis tagavad mikrofloora tasakaalu ja hea seedimise. See vähendab seedetrakti käärimist. Selle tulemusel tekib koertel vähem kõhupuhitust. See on väga oluline, sest prantsuse buldogi kutsikatel on tavaliselt seedeprobleemid. Heale toidule on iseloomulik L-karnitiini suurenenud tase, mis kiirendab rasvapõletust. On hea, kui teie noore prantsuse buldogi toit sisaldab pikkade ahelatega rasvhappeid, millel on positiivne mõju nahale. Noorte koerte puhul on väga oluline ka areneva immuunsüsteemi tugevdamine. Seega peaks toit sisaldama koostööd tegevate antioksüdantide kompleksi (C- ja E-vitamiinid, tauriin, luteiin).

 

Toit Prantsuse buldogile - täiskasvanud koerale

Prantsuse buldogi tunnustas Ameerika Kennelklubi tõuna 1893. aastal. Koertele on iseloomulikud nende lihaseline kehaehitus, liikuvus ja painduvus. Kahjuks on neil tänu nende erilisele kehahoiakule sageli liigeseprobleemid, seega peaks Prantsuse buldogide toit neid oma koostise abil kaitsma. Peaksite valima sellise, mis sisaldab kondroitiini, glükosamiinisulfaati ja Omega-3 rühma rasvhappeid.

 

Prantsuse buldogi toit - ülekaalulisuse ja allergiate korral

Sellele tõule ei meeldi füüsiliselt pingutada. Väsimus raskendab nende hingamist. Nende lemmikloomade omanikud peavad hoolitsema selle eest, et nad püsiksid vormis ja ei muutuks ülekaaluliseks. Parim lahendus on järgida söödatootja soovitusi söödakoguse kohta vastavalt koera kaalule. Täiskasvanud prantsuse buldogid peaksid sööma umbes 200 g kuivtoitu päevas, eelistatavalt 3 toidukorra kaupa.


Prantsuse buldogid on tõug, millel on suurenenud kalduvus toiduallergia tekkeks. Parim lahendus probleemsetele koertele on spetsiaalne hüpoallergeenne toit, mis ei sisalda kõige levinumaid allergiat tekitavaid tegureid. Seda võib edukalt manustada ka seedeprobleemidega lemmikloomadele.

 

Milline toit valida prantsuse buldogile?

Prantsuse buldogile toidu valimisel on väga oluline tegur tema näo kuju. Tänu oma erilisele peastruktuurile (lühike ja lame suu, eesmine hambumus, väike kandiline kolju) on see tõug välja töötanud erilise söötmistehnika. Parim Prantsuse buldogi toit on spetsiaalsete kroketite kujul. Need ei ole mitte ainult kohandatud näo lamedale struktuurile, vaid nende ergonoomiline kuju soodustab intensiivset närimist, et toetada suuhügieeni.