TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Täiskasvanud koerte toit


Kui soovid, et Sinu koeral ei tekiks arengu- ja terviseprobleeme, pead talle andma sobivat toitu. Halb toitumine võib põhjustada allergiat või seedeprobleeme, mis mõjutavad koera heaolu.

Pea meeles, et Sa ei tohiks kunagi oma koertele inimeste söögi ülejääke anda. Koera õige toitumine nõuab kindlas koguses tasakaalustatud toitu.

Oma koera eest tuleb ka vastutada. Koer sõltub meist paljudes asjades, sealhulgas toiduvalikutes. Koerale endale on kõige tähtsam maitse, kuid tema tervis peaks olema omanikele esmatähtis. Täiskasvanud koera toitainete vajadus erineb kutsika või vanema koera omast ja on täiesti erinev teiste loomaliikide omast.

 

Toitumise mõju koerale

Koera tervislik toitumine tagab hea seedimise, tugeva immuunsüsteemi, hea enesetunde ja üldise hea tervise. Sobimatu toitumine on paljude haiguste põhjuseks ning võib põhjustada diabeeti, ülekaalu, seedetrakti- ja luuhaigusi, neeruhaigusi ning pikemas perspektiivis soodustada vähi arengut.

Täiskasvanud koer on parim koer. Selle perioodi pikkus sõltub koeratõust. Suurte tõugude puhul on see lühem kui väikestel tõugudel. Üldiselt loetakse täiskasvanud koeraks üle 1-aastane koer. Suured tõud saavutavad täiskasvanuea umbes 1,5-aastaselt ja vanema ea kuni 10-aastaselt. See-eest väikesed tõud saavutavad täiskasvanuea enne esimest eluaastat ja saavad eakaks pärast 10 aastat.

Koeratoidutootjad loovad palju konkreetsetele koertele kohandatud toite, nii et igal omanikul on vabadus valida kõige sobivam toit. Toit on saadaval täiskasvanud väikest tõugu koertele, täiskasvanud suurt tõugu koertele ja täiskasvanud keskmist tõugu koertele.

Toidu valimine täiskasvanud koertele 

Söötmise meetod ja sagedus sõltub suuresti liigist, kuid esmatähtsad on koera individuaalsed vajadused. Täiskasvanud koerale toitu valides tuleb arvesse võtta koera täpset vanust, kaalu, elustiili, aktiivsust ja tervist.

Toidu valikut mõjutab sageli valmis segude hind. Siiski on võimalik leida hea hinna ja kvaliteedi suhtega kesktee. Hea toit, mis on valmistatud lihast ja lihatoodetest, mis ei sisalda teravilja ja milles kasutatakse ainult teraviljaasendajaid, ei pea maksma palju.

Täiskasvanud koeratoitu valides on kõige tavalisem küsimus: millist valida? Märg või kuiv koeratoit? Kõik sõltub koera ja omaniku elustiilist ning muudest asjaoludest. Tundliku seedesüsteemi, igemete või hambahaigustega koerad, samuti valivad koerad, tunnevad end märgtoiduga palju paremini. See on tugeva maitse ja lõhnaga ning mahedam. Kuivtoidu eeliseks on säilivusaeg, see säilib kauem ka kausis, seda on mugavam kasutada ja see on suuremates pakendites.

Täiskasvanud koeral, keda on varem toidetud noore koera toiduga, peab vana toidu aeglaselt asendama teise toiduga. Ideaalis peaks see üleminekuperiood kestma vähemalt nädala, mis hoiab ära võimalikud probleemid seedesüsteemis.

Milline toit sobib täiskasvanud koerale?

Täiskasvanud koerte toidu energiasisaldus on madalam kui nooremate kutsikate toidul. See on tingitud sellest, et koera organism vajab vähem kaloreid. Valkude sisaldus väheneb koos rasvasisaldusega. Täisväärtuslik täiskasvanud koera toit sisaldab täiendavaid vitamiine ja mineraalaineid. Valgud on koerte jaoks kõige tähtsam toitaine ja just aminohapetest saavad koerad suurema osa oma energiast. Koeratoidu standard peaks olema vähemalt 70% liha. Lihasööjatena ei seedi koerad süsivesikuid kõige paremini ja süsivesikute kogus nende igapäevases toidulauas peaks olema väike, sest see võib tulevikus vaid soodustada diabeeti, ülekaalu ja isegi vähki. Kvaliteetne kuivtoit peaks koosnema peamiselt lihast, millele järgnevad köögiviljad, maitsetaimed ja väike kogus puuvilju. Märgtoit tohib sisaldada veelgi vähem köögivilju ja puuvilju.

Kuidas toita täiskasvanud koera?

Kõige parem on anda süüa mitu korda päevas. Täpsed kogused on esitatud tootjate poolt ja need on soovituslikud. Koera normaalkaalu säilitamiseks võite suurendada või vähendada portsjonite arvu 10-15% võrra. Koera ebaregulaarne toitmine võib põhjustada terviseprobleeme.Täiskasvanud koerale on kõige parem valida usaldusväärne ja tasakaalustatud toit, mis talle meeldib. Koerale peaks toit kindlasti meeldima. Võite otsida toiduarvamusi koerasõprade ja tõuaretajate foorumitest ja veebilehtedelt. Siiski on alati teie koera otsustada, millise toidu ta lõpuks valib. Toite on saadaval palju, seega proovige otsida, kuni leiate parima.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 26
-69%
Royal Canin mini Adult 8 kg

**** *

46.10
149.00
-67%
JOSERA Dog High Energy 15 kg

**** *

51.00
154.80
-69%
JOSERA Dog Miniwell 15kg

**** *

49.10
159.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 26