TASUTA kohaletoimetamine
tellimusele alates 45 EUR
TAGASTUSGARANTII
30 PÄEVA JOOKSUL!

Toit saksa lambakoertele

Saksa lambakoera toidu koostis sõltub looma vanusest, kellel on eri eluetappidel erinevad vajadused. Valikul peaksite arvesse võtma ka selliseid tegureid nagu tervislik seisund ja karvkatte tüüp.

Saksa lambakoertele ei ole soovitatav anda universaalset toitu selle tõu erinõuete tõttu. Kutsikatoidu valimisel pöörake tähelepanu valgu sisaldusele. Täiskasvanud saksa lambakoertel peaks olema täisväärtuslik toit, mis sisaldab glükoosamiini ja kondroitiini.

 

Toit saksa lambakoera kutsikale

Saksa lambakoerte toit kutsikaperioodil on teistsuguste omadustega kui täiskasvanud koertele mõeldud toit. Noorloomade toit peaks sisaldama vähemalt 8% makro- ja mikroelemente ning mineraalsoolasid. Oluline on, et kaltsiumi ja fosfori suhe oleks vahemikus 1 kuni 2. Üks koostisosa, millele noorte saksa lambakoerte söödas erilist tähelepanu pöörata, on taimsetest loomadest saadud valk, mis vastutab lihaste ja skeleti arengu eest. Piisav tarbimine tuleks tagada eelkõige neljajalgse 3. ja 9. elukuu vahel, mil kasv on kõige intensiivsem. Saksa lambakoera kutsika toit peaks sisaldama manno-oligosahhariide, mis vastutavad seedetrakti nõuetekohase floora ja limaskestade kaitse eest, ning antioksüdante.

 

Saksa lambakoera toit - täiskasvanud koertele

Saksa lambakoer on suur tõug. Tema nurgeline kehahoiak koormab tema luid ja liigeseid tugevasti. Tema tüüpilised haigused on puusa- ja küünarliigese artroos ja düsplaasia. Seetõttu sisaldab parim toit saksa lambakoertele glükosamiini ja kondroitiini. Need ained kaitsevad looma tundlikku liikumissüsteemi. Glükosamiin leevendab liigesevalu ja aitab säilitada liigeste tõhusust. Osaleb proteoglükaanide, liigesekõhre ehitusplokkide sünteesis. Kondroitiin omalt poolt võitleb hõõrdumise vastu, mis on tingitud liigese liikuvate osade kokkupuutest. Sellel on põletikuvastased omadused ja see kaitseb liigeseid vigastuste ja väliste jõudude eest. L-karnitiin peaks sisalduma saksa lambakoera toidus, et toetada rasvapõletust. See on eriti oluline, kuna selle tõu kõht on tundlik ja tal on raske seedida rasket toitu. On hea, kui see sisaldab prebiootikume, mis soodustavad toitainete nõuetekohast imendumist.

 

Saksa lambakoera toit - lisateave

Millise toidu peaksin oma saksa lambakoerale valima? Kuivtoit on üsna kaloririkas ja rahuldab nälga kiiresti. Ei soovitata koertele, kes ei ole väga aktiivsed ja kellel on probleeme sobiva kehakaalu säilitamisega. See on vähese vedelikuga, seega veenduge, et teil on serveerimisel juures kauss värsket vett. Saksa lambakoera märgtoit on eriti soovitatav vanadele koertele ja hambaprobleemidega kutsikatele.Saksa lambakoerte toit peaks olema sobitatud looma karvkattega. Pikakarvalistel koertel peaks olema suurenenud Omega-6 rasvhapete sisaldus. Lühikarvalisele saksa lambakoerale mõeldud hea sööt peaks omakorda olema rikastatud suurema hulga seleeni, vase, tsingi ja rauaga.Saksa lambakoera toitumisharjumuse määrab peamiselt tema elustiil - tema aktiivsuse tase. Saadav energiakogus peaks vastama kliimatingimustele, milles elatakse. Koer, kes elab õues ja liigub palju, vajab rohkem kaloreid kui koer, kes elab siseruumides ja liigub vähe.